Dnes jsem se dozvěděl, že bylo ukončeno trestní stíhání jedenácti přerovských radních a dvou úředníků. Štvavá kampaň, která několik měsíců hýbala veřejností, skončila. Jsem rád, že se prokázala nevina jak moje, tak i mých kolegů. Celou dobu jsem zdůrazňoval, že ve hře je dobrá pověst celého města, která byla tímto verdiktem konečně očištěna.

Čelit podezíravým očím nebylo jednoduché pro všechny obviněné ani pro jejich rodiny. Bolestivé to bylo pro naše rodiče, partnery či potomky, kteří byli často kvůli této kauze nemilosrdně a nespravedlivě konfrontováni svým okolím. Byla to zkouška našich vztahů.

V tomto krušném období jsem se setkal s mnoha negativními reakcemi a postoji lidí, kteří s „potěšením“ sledovali naše problémy a možná měli i zlomyslnou radost. Potvrdil jsem si, že není frází, že v těžkých chvílích člověk pozná, jak je to s opravdovým přátelstvím a korektností. Jsem rád, že se ukázalo, že jsme nezklamali důvěru lidí, kteří stáli po celou dobu při nás a věřili nám.

Jsem si vědom, že ani „osvobozující“ listina, kterou dnes všichni držíme v ruce, nedokáže zacelit trhliny ve vztazích mezi některými představiteli přerovské politické scény. Věřím ale, že se situace zklidní a při řešení praktických každodenních úkolů se nebudeme vracet ke starým křivdám, a pokusíme se obnovit vzájemnou důvěru a společně se zaměříme na další rozvoj města.

primátor Přerova Jiří Lajtoch