Stejně jako jeho otec zůstal profesně věrný práci v přerovské chemičce Precheza, kde má jako obchodní manažer na starosti trh západní Evropy a oblasti Afriky. V Přerově vystudoval Střední průmyslovou školu, a poté absolvoval Vysokou školu báňskou v Ostravě.

V politice není úplným nováčkem, v minulosti byl členem ODS.

„Dění v této straně mě ale později na celostátní, ale i komunální úrovni zklamalo. Když vznikalo nové hnutí Andreje Babiše, rozhodl jsem se do politiky vrátit. Vnímal jsem, že město není řízeno úplně ideálně a potřebuje změnu," říká muž, kterého prý nejvíce „štvou" dvě věci – špatná doprava a sociální klima v Přerově.

Fascinuje ho francouzská doprava

Jako manažer, který často cestuje, poznal řadu evropských zemí.

„Fascinuje mě třeba infrastruktura a doprava ve Francii, hlavně systém vlakové dopravy a rychlovlaků, které jezdí často a síť pokrytí je velice hustá," popisuje.

Většinu času obětuje práci, rodinu ani děti zatím nemá. „Na koníčky mi moc času nezbývá, ale rád lyžuji a dříve jsem hrával tenis," popisuje. Sám sebe považuje za přerovského patriota.

„Můj dědeček Jan Cingroš měl za první republiky lékárnu a líbí se mi, jak Přerov vypadal v minulosti na starých fotografiích. I když je jasné, že doba jeho největší slávy už se asi nevrátí, přesto se můžeme pokusit město zvelebit, aby se v něm lidé cítili dobře," říká.

Vzhled náměstí TGM, to je podle něj neštěstí

Líbí se mu park Michalov, ale také Horní náměstí, kde má svou oblíbenou kavárnu. Za nešťastný považuje naopak vzhled náměstí T. G. Masaryka s administrativní budovou, jež převyšuje okolní domy.

„Naše náměstí je bohužel asi jedno z nejméně hezkých v republice," míní.

Považuje se za pragmatika a technokrata.

„Pokud se k něčemu rozhoduji, musím to mít pragmaticky zdůvodněné. Na druhé straně – při jednání s lidmi se řídím intuicí, což se mi vždycky vyplatilo. Mám rád přímost v jednání a vadí mi nerozhodnost," uzavírá.