„Tento pořad nebude jen zajímavým monologem, ale i příležitostí pro otázky posluchačů a autogramiádu,“ uvedl vedoucí kulturního oddělení Lázní Teplice nad Bečvou Pavel Nepala.

Josef Klíma získal v anketě o nejpopulárnější osobnost televizní obrazovky TýTý 2003 třetí místo v kategorii moderátor publicistických pořadů a i následně získal řadu dalších ocenění.

Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově, pracoval jako reportér v časopisech Květy a Mladý svět, spoluzakládal Reflex, mnoho let se jako reportér podílel na pořadu Na vlastní oči a je autorem dvaceti pěti knih.

Je rovněž autorem scénáře k filmu Svědomí Denisy Klánové, který vyhrál soutěž Centra dramatické tvorby v roce 2006, za svou práci reportéra byl odměněn prestižní cenou Ferdinanda Peroutky. Natočil tři sta osmdesát reportáží. Hraje na piano, kytaru, zpívá, skládá písničky, je oblíbený bavič.

„Posluchači mají jedinečnou možnost se dozvědět mnoho zajímavého ze zákulisí profese televizního reportéra i o nejnáročnějších a nejsložitějších reportážích a kauzách,“ poznamenal Pavel Nepala.