O zavedení kanceláře provozovatel dopravy společnost ČSAD Frýdek-Místek nyní jedná.

„V současné době se snažíme najít pro kancelář, kde si zájemci budou moci lístky koupit, vhodný prostor a také zajistit personál,“ uvedl Zbyněk Rýpar z marketingového oddělení ČSAD Frýdek-Místek.

Do doby, než se kancelář podaří zprovoznit, si lidé mohou koupit lístky pouze u řidičů. Cena jízdenky je nyní 8 Kč, zlevněnou pořídí cestující za 4 Kč. Lidé mohou uplatnit také stávající jízdenky za 10 Kč, a to až do doby vyprodání zásob.

Časové jízdenky se pohybují v těchto cenách: týdenní 55 Kč, měsíční 180 Kč (zlevněné 90) a čtvrtletní 460 Kč (zlevněné 230).

„Pro cestující v Hranicích chceme zavést také možnost bezhotovostní platby. Zájemci tak budou moci zaplatit prostřednictvím elektronických čipových karet. To se nám ale podaří nejdříve 1. ledna příštího roku,“ informoval Rýpar.

Na linkách 1 až 5 a 12, které nyní společnost provozuje, jezdí už v těchto dnech dva zcela nové autobusy. ČSAD Frýdek-Místek chce jejich počet do konce roku zvýšit na čtyři. Ty už pak budou jezdit v Hranicích stabilně.

Podrobný rozpis nových jízdních řádů najdete v pátek 10. října na stránkách Hranického týdeníku nebo také na internetových stránkách: www.3csad.cz.

Pavlína Chmelařová