Nové dopravní značení umožní cyklistům jízdu v protisměru v jednosměrných komunikacích v Sušilově, Lančíkových a Kouřílkově ulici, ale také na Jižní čtvrti III. Pohodlnější bude i cesta do Předmostí.

„Vytvoření komfortnějších podmínek pro cyklisty je jedna z mála možností, které má město k dispozici pro zmenšení dopravních problémů na území našeho města. Nízkonákladovým opatřením a jen s pomocí dopravních značek umožníme jízdu cyklistům v těchto ulicích i v protisměru. Jedná se pouze o změnu dopravního značení bez stavebních úprav,“ shrnul náměstek přerovského primátora Pavel Košutek (ANO), který má na starosti dopravu.

Úpravy v Předmostí

Cyklisté se dostanou snáze i do Předmostí.

„Dalším záměrem je umožnit cyklistům jízdu v podjezdu v Předmostí v obou směrech. Dnes je pro ně tato trasa velmi nekomfortní, protože pokud dodržují dopravní značky a zákon, musejí přecházet přes frekventovanou cestu, a pak čekat na semaforu,“ vysvětlil.

Cyklistická doprava směrem do Předmostí má být pohodlnější i v návaznosti na nově vybudovanou stezku v ulici Velká Dlážka.

„Cyklostezka na Velké Dlážce bude v dohledné době pokračovat přes Palackého až po gymnázium, kde se napojí na tu stávající v Komenského ulici. Věc je zatím ve stádiu projektu a územní přípravy,“ dodal.

Ve schválených investicích na příští rok je i úprava komunikace v takzvané „myší díře."