Jedna z nejpopulárnějších političek v regionu už sice nesleduje všechny aktuální kauzy ve městě, o život lidí v regionu má ale stále zájem. Na návrat do politiky už prý nepomýšlí.

„Po Přerovu se mi někdy stýská, zejména po některých lidech, s nimiž jsem se v minulosti setkávala. Ze své funkce zástupkyně ombudsmana ale mohu pomoci mnohem většímu počtu lidí,“ říká s odstupem času Jitka Seitlová, která byla do funkce zvolena v únoru loňského roku.

Bývalá senátorka se vyjadřovala i k problematice soužití menšin s většinovým etnikem. Právě tyto otázky se v diskusním fóru objevovaly nejčastěji. Dotkla se i citlivého problému Přerova – záměru na zbourání domů v romském ghettu ve Škodově ulici.

„Domy nejsou v dobrém stavu. Jiná otázka je ale forma a způsob řešení vyplácením určitých náhrad těm, kteří v těchto domech bydlí, a vystěhování rodin,“ konstatovala.

Podle rozsáhlého šetření, které kancelář ombudsmana provádí již několik měsíců, není v České republice dostatek příležitostí pro bydlení sociálně slabších skupin obyvatel.

„Ombudsman proto navrhl vládě, aby se zabývala tímto vážným sociálním problémem a ministerstva společně připravila právní úpravu, která byl lidem v nouzi poskytla pomoc ,“ řekla Jitka Seitlová.

 

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

CELÝ ROZHOVOR S JITKOU SEITLOVOU SI PŘEČTETE ZDE: Jitka Seitlová v on-line rozhovoru