Na období Superstar vzpomíná ráda. Díky ní se také přihlásila na konzervatoř.

„Poprvé jsem se v soutěži dostala do první dvacítky. Tehdy jsem měla ještě amatérskou kapelu a normální práci. Po tom, co mi v soutěži dávali slušné šance, jsem šla studovat konzervatoř a za rok se znovu přihlásila," vzpomíná zpěvačka na své začátky.

„Ze Superstar si odnáším hlavně to, že mi dala začátek nové životní etapy," dodává.

A jak se dnes úspěšná muzikálová herečka dostala ke zpívání? Cítila, že jí v životě něco chybí.

„Po tom, co jsem vystudovala střední průmyslovou školu, jsem šla pracovat. Měla jsem poměrně hezky placené místo, ale pořád jsem cítila, že to není ono, co bych chtěla dělat. A právě díky soutěži jsem se našla někde jinde," vzpomíná.

Hned po soutěži dostávala Leona nabídky k práci a zahrála si také svou vysněnou muzikálovou roli – samotářku v Bídnících.

„Byla to má první role. Určitě bych si ještě ráda zahrála něco něžného, což ale s tím, jak vedu svůj život, jde těžko," usmívá se. V hraní a zpěvu pokračuje i nadále. Nedávno se účastnila derniéry představení v divadle Semafor a od podzimu pojede muzikálové turné s Popelkou na ledě. Hraje také v Plzni ve hře Adéla ještě nevečeřela.

Kromě muzikálu by se ale ráda věnovala americké country muzice.

„V Čechách country zvuk není úplně oblíbený, ale to, co chci dělat já, je úplně jiné. Věřím tomu, že když lidi zjistí, že to může být i jinak, tak se jim to bude líbit. Ale bude těžké dokázat to," myslí si. Na country se jí líbí, že je pohodové. „Mám ho hrozně moc ráda, protože jsou kolem něj příjemní lidi," doplňuje.

Avšak svůj život Leona Černá nechce zasvětit jen hudbě.

„Svůj život bych chtěla směřovat tak, abych nebyla finančně závislá na hudbě, protože v dnešní době je to náročné. Ale samozřejmě chci hudbu dělat dál. Já jsem ji vždy dělala a dělat budu," tvrdí rozhodně. Právě teď se, jak sama říká, nachází někde na půl cesty.

„Jsem v etapě, která je taková přechodná. Nejsem ani vyloženě umělkyně, ani pracant. Do teď jsem dělala věci, které se táhly v duchu Superstar a pořád mě to nějak vedlo. Ale teď jsem se dostala do té chvíle, kdy všechno dělám vědomě. Vím, co chci, jak to chci a tak to dělám," uzavírá.

Autorka: DENISA SMETANOVÁ