Několik dárků pod stromečkem ale zůstane nerozbalených. Tři děti se totiž jen pár dní před Štědrým dnem z rozhodnutí orgánu sociálně právní ochrany musely přestěhovat do jiného domova.

Je to vzácný okamžik, který nechce nikdo kazit. Po nepříjemné zprávě o tom, že s nimi jejich kamarádi letošní Vánoce nestráví, protože se museli přestěhovat do jiného dětského domova, ale na chvíli zavládne ticho.

Přeruší ho až další písnička. Děti se svěřují s tím, co by přály pod stromeček jiným.

Jožka by vzal peníze a někomu by je daroval.

„Asi bych dal peníze bezďákům, aby si koupili nějaké oblečení a jídlo," uvažuje nahlas jiný z hochů.

O slovo se hlásí nejmenší klučina. „Já bych si přál, aby se nikdo nebil," říká a za svá slova sklidí potlesk.

U stromečku v dětském domově to vypadá jako v každém jiném obývacím pokoji. Nazdobený jehličnan a pod ním spousta dárků.

Pro děti je zakoupili Přerované, kterým není lhostejný osud druhých.

Přerované dětem koupili vše, co si přály

Proměnit sny dětí ve skutečnost pomáhala i Jana Vymazalová z organizace Dobré místo pro život.

„Spojili jsme se s Galerií Přerov, která se tohoto nápadu ujala s nadšením. V nákupním centru byl od počátku prosince stromeček s přáními dětí, která jim mohli Přerované splnit zakoupením vytouženého dárku," popisuje.

Podle ní se lidé tohoto úkolu zhostili se ctí a všechna přání dětí byla splněna.

„Jeden chlapec třeba toužil po křečkovi, a tak chtěl koupit krmivo a podestýlku, starší hoši si přáli florbalové hole, dívky zase kosmetiku. Lidé dětem koupili všechny dárky, o kterých snili, a ještě k nim přidali i další, třeba plyšáky a jiné hračky. Opět mě to utvrdilo v tom, že Přerov je dobré místo pro život," dodává Jana Vymazalová.

Ředitele Dětského domova v Přerově Jana Pavlase štědrost Přerovanů potěšila.

„Strom splněných přání není novinkou a tuto akci dělá spousta neziskových organizací ve velkých městech, jako je Olomouc nebo Praha. Jsme rádi, že jsme se k tomu dostali i my. Děkujeme všem dárcům z Přerova a okolí za jejich dárky," uzavírá.