Den požární bezpečnosti pořádá Česká asociace hasičských důstojníků. Každý rok vyberou pro tuto událost jeden z pátků třináctého. Na Přerovsku se k akci tradičně připojují sbory v Přerově, Kojetíně, Lipníku i Hranicích.

„Chceme zde lidem hlavně předat informace o tom, jak předcházet požárům a jak se zachovat v krizových situacích," řekl jeden z hasičů Ladislav Patrman.

„Dětí se ptáme na telefonní číslo hasičů a říkáme lidem, že v případě požárů by se neměli schovávat, neměli by panikařit, ale co nejrychleji opustit prostor a volat hasiče," dodal.

„Byli jsme zvědaví na vybavení, s jakým hasiči pracují," řekli kluci, kteří přijeli do Přerova se svou maminkou ze Želatovic. „Je to tady skvělé. Líbí se mi auta, nářadí, všechno. Určitě bych chtěl být jednou hasič," řekl jeden z bratrů, který už chodí do kroužku mladých hasičů do Dřevohostic.

„O den otevřených dveří je vždy velký zájem a přichází sem hlavně mnoho dětí ze škol. Jen vloni zavítalo do garáží hasičů v celém okrese kolem tisícovky návštěvníků," uvedl ředitel přerovského útvaru Miroslav Čoček.

Letošní počasí akci příliš nepřálo. Navíc hasiči v Přerově připravují na příští pátek 20. září akci většího rozsahu.

„Pořádáme oslavy 60 let od založení profesionálního sboru v Přerově. Předpokládáme, že celodenní program na Masarykově náměstí přiláká hodně škol," dodal Čoček.