Vytáhl ženě z bundy čtyři a půl tisíce

Přerov – O čtyři a půl tisíce korun lehčí je mladá žena z Přerova, která procházela v pondělí kolem čtvrté hodiny odpoledne Čechovou ulicí. Neznámý zloděj jí vytáhl z kapsy bundy peníze, aniž by použil násilí nebo výhrůžku.

„Poškozená čtyřiadvacetiletá žena ztrátu peněz oznámila na obvodní oddělení policie. Pachatele teď vyšetřovatelé stíhají pro krádež," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. 

Pes zůstal bez střechy nad hlavou

Přerov – Podvodníkovi naletěla sedmatřicetiletá žena z Přerovska, která odpověděla na inzerát na internetu. Pro svého čtyřnohého miláčka chtěla vyrobit kotec, a proto kontaktovala třiadvacetiletého „řemeslníka".

„Komunikovali spolu telefonicky, ale i prostřednictvím sms zpráv a e-mailů. Uzavřeli smlouvu na dodání dřevěného kotce pro psa o rozměru 2×3 metry," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Poškozená mu podle dohody loni v říjnu zaslala na účet částku 10 tisíc korun. I přes opakované urgence ale mladík kotec nedodal a nevrátil ani peníze. Od poloviny prosince navíc přestal úplně komunikovat.

„Za podvod mu teď hrozí až dva roky vězení," uzavřela mluvčí.