„Pořadatelé připravili na XX. Hanácké okruh samostatné kategorie automobilů podle jednotlivých domácích výrobců. Zvláštní skupinu tvoří ty nejstarší do roku 1925, které mají většinou ještě kola s loukotěmi na způsob kočárů,“ informovala kastelánka tovačovského zámku Květa Zajícová.

Z motocyklů se mohou fanoušci historie těšit na české značky Jawa a ČZ, ale i stroje, vyráběné v Anglii, Německu či Francii. Mezi nablýskanými automobily zaujmou aerovky, pragovky či staré škodovky, ale i zahraniční luxusní značky Bugatti, Bentley nebo Chevrolet. Nejstarším vozidlem je Renault z roku 1903.

Posádky i ze Slovenska či Německa

„Na XX. Hanácké okruh dorazí posádky z celé republiky. K nejvzdálenějším patří majitelé veteránů z Plzně či Liberce, ale přijedou i dvě posádky ze Slovenska a jedna z Německa,“ doplnil ředitel Hanáckého okruhu Jiří Kohlíček.

Veteráni se v sobotu odpoledne poté, co zamíří z Tovačova, zastaví také v Brodku u Přerova, u nákupního centra Olympia a ve Velké Bystřici.

Cíl je na Horním náměstí v Olomouci, kam by měly dorazit posádky po ujetí necelých devadesáti kilometrů v době od 16 do 17.30 hodin.

Komentované prohlídky s divadélkem

Na zámku v Tovačově pokračuje program i ve večerních hodinách, kdy se ve čtyřech časech uskuteční komentované prohlídky s divadelní zápletkou v podání Divadla Exulis.

„Případ vdovy v prvorepublikových kulisách budou moci lidé zhlédnout v 19, 20, 21 a 22 hodin. Na prohlídky bude lepší se objednat předem, protože je počet návštěvníků omezený, “ upřesnila kastelánka tovačovského zámku.