„Festival letos provází jedna dramaturgická změna. Americká zpěvačka Jazzmeia Horn, která měla vystoupit v sobotu večer, zrušila své turné v Evropě a způsobila nám tím trochu komplikace. Naštěstí se za ni podařilo sehnat adekvátní náhradu v podobě trumpetisty a klávesisty Philipa Lassitera a jeho bandu. Je to veselá kapela, která bude posluchače určitě bavit,“ přiblížil ředitel festivalu Rudolf Neuls.

Na návštěvnosti čtvrtečního koncertu se zřejmě podepsala koronavirová pandemie, protože posluchačů přišlo o něco méně než minulý týden, kdy se konal prolog festivalu se skvělou saxofonistkou Candy Dulfer.

„Zrušili jsme také páteční dopolední koncert pro střední školy, protože musíme akceptovat nařízení, které školy dostaly. Je čtvrtek 21. října a ještě nás čekají dva dny - snad to do soboty nějak přežijeme,“ poznamenal Rudolf Neuls.

Vernisáž výstavy Dva světy Juraje Jakubiska v Galerii města Přerova. Na zahájení expozice dorazil i sám režisér Jakubisko
Juraj Jakubisko s manželkou v Přerově zahájili výstavu

Organizátoři festivalu se kromě představitelů tradičního a moderního jazzu každoročně snaží zařadit do programu i umělce, kteří tuto hudební událost nějak ozvláštní. „Už loni se nám osvědčilo pozvat Davida Kollera a letos jsou to pro změnu Bratři Ebenové,“ zmínil Neuls.

Zpěvák a moderátor Marek Eben navodil v Městském domě příjemnou atmosféru a kromě starších písniček představil i některé nové skladby, inspirované covidovou dobou.

Halloweenský večer. Ilustrační foto
Kam o víkendu? Na Halloween, na jazz, na brusle, do divadla nebo na Džemfest

Páteční večer slibuje výjimečný koncert dvou osobností světového jazzu - na pódiu vystoupí americký kytarista Mike Stern společně se saxofonistou a klávesistou Billem Evansem.

„Oba už v Přerově hráli, i když v trochu jiné partě. I Thomas Kennedy, který s nimi hraje na basu, už tady byl minimálně dvakrát. Jsou to už tedy takoví přerovští stréci. Jediný, kdo tady letos schází, je bubeník Dave Weckl,“ uzavřel Rudolf Neuls.