Protože si lidé dlouhodobě stěžují na nedostatečné osvětlení potemnělé ulice, rozhodlo se město zjednat nápravu. Aby se zde obyvatelé cítili bezpečněji, vymění zastaralé osvětlení v ulici Interbrigadistů a instaluje novou lampu u Mateřské školy v Jasínkově ulici. Výměna osvětlení přijde na 150 tisíc korun s tím, že sedmdesát procent nákladů by mohla pokrýt dotace.

Na rizikové místo dlouhodobě dohlížejí strážníci, asistenti prevence kriminality i republiková policie. Občané totiž upozorňují na to, že se v této lokalitě shlukují podnapilí lidé z nedalekého pohostinství, bezdomovci a problémová mládež.

Městský dům je chloubou Přerova. Jeho restaurace je ale už od března uzavřena, protože se nedaří najít provozovatele.
Vyhlášené restaurace v Přerově zejí prázdnotou, provozovatelé se sem nehrnou

„V nočních hodinách jsme opakovaně řešili výskyt osob bez domova na zahradě Mateřské školy v ulici Jasínkova. V okolí se také pohybují návštěvníci nedalekého pohostinství a zejména v letních měsících se zde shlukuje problémová mládež,“ popsal situaci ředitel Městské policie v Přerově Omar Teriaki.

Jedním z důvodů je podle něj fakt, že nedostatečné osvětlení těmto lidem poskytuje větší pocit anonymity.

„Stávající veřejné osvětlení už nesplňuje podmínky intenzity a rovnoměrnosti osvětlení, u mateřské školy totiž lampa zcela chybí, což snižuje pocit bezpečí. Rozhodli jsme se proto situaci řešit. Shodou okolností vypsalo Ministerstvo vnitra dotační program, do kterého jsme se přihlásili,“ řekl náměstek primátora Vladimír Lichnovský (ANO).

V rámci opatření bude vyměněno mléčné stínění stávajících dvou lamp u sousedícího dětského hřiště v ulici Interbrigadistů a u mateřinky bude nainstalováno zcela nové svítidlo.