Pro východ a severovýchod České republiky vydal Český hydrometeorologický ústav výstrahu a upozornil, že místy se mohou tvořit sněhové jazyky a náledí.

„Do úterního rána může napadnout na východě a severovýchodě území 3 až 10 centimetrů sněhu, ojediněle, hlavně ve vyšších polohách, kolem 15 centimetrů," upozornil ČHMÚ.

Silničáři sypou vozovky

Kvůli vytrvalému sněžení museli silničáři v pondělí dopoledne vyrazit na Prostějovsku se sypacími vozy.

„Momentálně provádíme především preventivní posypy a to jak inertním materiálem, tak solí. Kde se sníh drží provádíme jeho likvidaci," sdělila v pondělí hodinu po poledni Jarmila Skopalová, vedoucí prostějovského střediska Správy silnic Olomouckého kraje.

Jaká byla v tu dobu situace na Drahanské vrchovině?

„Na vozovkách Protivanovska a pak ve Skřípově, tedy kousek od Konice, se na vozovkách drží jeden a půl až dva centimetry sněhu. Sypací vozy vyrazily, vozovky solíme," hlásil konický dispečer Správy silnic Olomouckého kraje.

Sněžení hlásí také na Přerovsku.

„Vozovky jsou zatím holé a mokré, jsou tři stupně nad nulou. Zatím nepředpokládáme, že vyrazíme do terénu. Pokud ale teplota půjde dolů, ošetříme první třídy," řekl ČTK dispečer přerovské správy silnic.

Chumelit začalo také na Šumpersku.

„Zatím se na cestách nic nedrží, teploty jsou nad nulou. Na Červenohorském sedle je vozovka nasolena. Cesty jsou zatím holé a mokré," uvedl dispečer šumperské správy silnic.