Jana Vohralíková ve vyjádření uvedla, že práce kancléřky byla tou nejlepší zkušeností. „Byla to doba neskutečně zajímavá, obohacující a pestrá, ale zároveň velmi náročná. Pracovní tlak a společenské povinnosti spojené s funkcí jsou vysilující, a proto se v blízké budoucnosti chci věnovat jiné práci a projektům,“ poznamenala.

Jak Jana Vohralíková popisovala své působení na Hradě? Přečtěte si rozhovor: 

Hradní kancléřka Jana Vohralíková
Kancléřka Jana Vohralíková: Když odešel Mynář, lidem na Hradě se ulevilo

Pavel její působení ocenil, odvedla podle něj skvělou práci v těžké době začátku jeho prezidentského mandátu a budování kanceláře. „Dokázala přivést do vedoucích pozic profesionály, nastavit organizaci a fungování celého týmu,“ uvedl prezident. „Byl bych potěšen, kdybych mohl i nadále využívat její zkušenosti nebo doporučení a zůstal s ní v kontaktu. Dveře na Hrad bude mít otevřené,“ dodal.

Vohralíkovou nahradí Vašina 

Milan Vašina, rodák z Přerova, je absolventem Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně a členem správní rady nadace Dobrý anděl i Vědecké rady Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze.

Novým vedoucím prezidentské kanceláře bude Milan Vašina, který byl v minulosti generálním ředitelem české a slovenské pobočky operátora T-Mobile. Ve funkci skončil na podzim 2018. „Chci navázat na všechno dobré, co kancléřka udělala, a proto jsme se dohodli na harmonogramu předávání od dnešního dne tak, aby vše proběhlo hladce a správně,“ uvedl.

V týmu prezidenta Petra Pavla skončila i Markéta Řeháková: 

Markéta Řeháková během tiskové konference Petra Pavla
Další změna na Pražském hradě: Řeháková končí i jako mluvčí prezidenta

Vašina byl také součástí jedenáctičlenného poradního týmu pro digitalizaci vicepremiéra Ivana Bartoše (Piráti).

Weby Seznam Zprávy a Deník N minulý rok na základě svých zdrojů informovaly o rozporech mezi Vohralíkovou a některými pracovníky Hradu, za kterými byly odlišné představy o působení. Mezitím už někteří z nich pozice opustili.