„Rozlehlá terasa nad těmito oblouky, ze které je zajímavý výhled na nákupní galerii a kino, je rozdělena na dvě části a patří ke dvěma bytům,“ přiblížil Petr Fibichr z realitní kanceláře, která prodává byty pro společnost ST development.

O byty v této lokalitě je podle něj velký zájem a z celkových šedesáti už je prodaných čtyřicet. Ukazuje se také, že si Přerované vzali projekt za svůj a mnozí noví majitelé si pořizují investiční byty.

„Evidujeme velký zájem ze strany

lékařů, psychologů a jiných zdravotnických profesí - hlavním důvodem je dobrá dostupnost a výhodná poloha v centru města. Celý projekt má šedesát bytů a dvě komerční jednotky - v jedné bude mít zubní ordinaci paní doktorka Straková, v případě druhé jednáme o využití na kancelářské prostory,“ shrnul Fibichr. Hotel Strojař.
Legendární Strojař čeká v příštím roce demolice

Prodávají se všechny typy bytů - jednopokojové, ale i třípokojové. „Ze třípokojových už dokonce máme jeden poslední, jinak jsou všechny prodané. Nové vlastníky mají i tři dvougaráže. Venkovních stání je pětadvacet, z toho je aktuálně patnáct prodaných, takže ještě deset zbývá,“ řekl.

Rozlehlé chodby, které byly typickým prvkem bývalé armádní budovy, zůstaly zachovány. „Na schodech i chodbách bude položený vinyl, stropy budou snížené sádrokartonem. Kromě dokončování rekonstrukce v současné době finišujeme také s úpravami okolí. Nejvíce práce se dělo za budovou, kde vzniklo úplně nové parkoviště,“ shrnul.

Bývalá armádní budova se proměnila v byty
Za kolik můžete bydlet na Čechovce? Z bývalé armádní budovy jsou byty

Rekonstrukce někdejší ostudy města začala v roce 2022 a kolaudace je v plánu na konci května. „V červnu budeme předávat první byty novým majitelům,“ upřesnil.

Bývalá armádní budova v Čechově ulici 43, kde byl v minulosti vojenský soud a po revoluci zde mělo vzniknout sídlo Krajského státního zastupitelství, dlouho chátrala. Přerov ji v roce 2009 získal bezúplatně do svého majetku, ale využití se pro ni dlouho nepodařilo najít. Původní plány na využití pro potřeby úřadu nebo nové knihovny totiž ztroskotaly.

#clanek|8345078

Až v roce 2020, kdy město za 12 milionů 590 tisíc korun objekt prodalo opavské společnosti Byty Čechova, nastal posun. Firma se rozhodla zchátralý a nevyužitý objekt zrekonstruovat pro účely bydlení. Opavský investor později prodal celý projekt stávajícímu developerovi.

Podívejte se na fotogalerii z místa: