Vůbec největší volební účast měli v Býškovicích na Hranicku (81,62%), v Bezuchově (80,77%) nebo Luboměři pod Strážnou (80,61%). V této obci, kterou nedávno navštívil prezident republiky Miloš Zeman, zvítězila strana Luboměř 2018. 

V Bělotíně bodovala strana Eduarda Kavaly

Obrovský náskok před soupeři měla strana, jejímž lídrem je starosta Bělotína Eduard Kavala. Ve volbách získala 60,59% - a o takovém výsledku si mohou nechat zdát i politici na celostátní úrovni.

Strana s vizionářským názvem Bělotínsko 2022 obsadí sedm křesel v zastupitelstvu, dva mandáty má KDU-ČSL a po jednom ODS a ČSSD.

Podobně úspěšný byl i dlouholetý starosta „vesnice roku“ Tučína Jiří Řezníček, jehož strana Za rozvoj obce získala 61,89%. V zastupitelstvu bude mít šest křesel. 

V Tovačově zvítězili lidovci

Vítězství ve volbách patří v Tovačově KDU-ČSL, která zde získala 22,21%. Strana Šance pro Tovačov, za niž kandidoval i starosta města Leon Bouchal, skončila na druhém místě s 19,76%.

Třetí jsou Starostové a nezávislí, na čtvrtém místě skončily se stejným počtem hlasů hnutí ANO a Aktivně správný směrem. 

Vítězem v Troubkách jsou Starostové a nezávislí

Volby v Troubkách - obci, která se stala v roce 1997 mementem ničivých záplav, vyhráli Starostové a nezávislí. Jejich lídrem je starosta obce Radek Brázda, takže se dá očekávat, že povede Troubky i v následujícím čtyřletém období. Obec čeká dotažení protipovodňových opatření, která jsou zatím stále jen na papíře. 

Noví přerovští zastupitelé. Ilustrační koláž
Přerované, toto jsou vaši noví zastupitelé
Vítězné hnutí ANO slavilo v sobotu večer úspěch v komunálních volbách v Přerově.
V Přerově se jedná o koalici, ANO šlo první za ODS
Ilustrační foto.
Kojetín ovládl Kojetín 2018, v Lipníku zvítězila strana starosty Přikryla