Jaroslav Wykrent, přerovský hudebník a skladatel

„Jsem šíleně rád, že člověk, kterého tak neskutečně hřála moc, dostal konečně od lidí pifku. Protože pro mě byl pan Jiří Paroubek typickým příkladem toho, co popisoval Ladislav Mňačko ve své knize „Jak chutná moc“. Věřím také tomu, že konečně zvítězí zdravý rozum nad populismem. V mém životě ale volby nic zásadního nezmění“.

Vladimír Hučín, přerovský disident

„Po volbách mě bude zajímat především obsazení rezortů – jako je ministerstvo vnitra a spravedlnosti a také to, kdo se dostane do vedení tajných služeb, které jsou nyní naprosto nekontrolovatelné. Co se týče výsledku voleb – k té změně muselo dojít, protože napětí mezi lidmi bylo obrovské. Musím ale říct, že Miroslavu Kalouskovi moc nakloněn nejsem a stejné otazníky mám i v případě Radka Johna z Věcí veřejných“.

Petr Dutko, advokát, bývalý starosta města

„Přivítal jsem, že bude mít pravostředová koalice většinu. Doufejme tedy, že díky tomu dojde k odpovědnému přístupu ke státním financím a celkovému oživení naší země. Líbilo se mi také to, že lidé hodně kroužkovali a zamíchali tak pořadím kandidátek. Přání voličů bylo díky tomu vyslyšeno více než přání stranických sekretariátů“.

Pavel Hofírek, přerovský farář

„Jako kněz se nechci nějak vyjadřovat k výsledku voleb. Řeknu snad jen to, že se díky nim velmi změnilo rozložení stran v parlamentu, což sice nemusí být špatné, ale situace je teď pro nás trochu nečitelná. Ještě si nedokážeme úplně uvědomit, co to bude znamenat například pro KDU-ČSL a budoucnost této strany“.

Rudolf Neuls, ředitel Kulturních a informačních služeb města a Československého jazzového festivalu.

„Výborně, lepší to být ani nemohlo. Poslouchal jsem v rádiu, že si pan prezident zve jednotlivé zástupce stran, složení vlády ale bude asi komplikovanější a zdlouhavější, než se zpočátku zdálo. Na druhou stranu – byla to nejnižší účast ve volbách, což je škoda“.