„Každý všední den od 6 do 15 hodin tu mají zákaz vjezdu všechna motorová vozidla až na dopravní obsluhu. Chodců, cyklistů a bruslařů se změny netýkají, ale měli by být opatrní, jelikož se u břehu pohybuje těžká technika,“ zdůraznil starosta Oseku nad Bečvou Martin Engl.

Práce potrvají celé léto. Řemeslníci budou zpevňovat a upravovat břeh řeky Bečvy.

Přírodní koupaliště Jadran u Oseka nad Bečvou, sobota 14. května 2022
Jadran vzali útokem cyklisté a bruslaři, zaplnila se i nudapláž

„Když v roce 2020 došlo ke zvýšení hladiny na druhý a třetí povodňový stupeň, voda poškodila opevnění toku. Naše firma od té doby plánuje opravy,“ vysvětlil mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Rozsáhlá rekonstrukce bude probíhat na třech kilometrech řeky. „Do stavby investujeme částku přesahující 40 milionu korun. Ve výběrovém řízení jsme vybrali jako zhotovitele projektu firmu Stavos Vidče,“ dodal Chmelař.

Povodí začalo s přípravami minulý čtvrtek. „Přivezli jsme techniku a materiál. Od pondělí stavíme na jedné straně a bagry najedou i na přístupovou cestu k Jadranu. Opravovat budeme až do února příštího roku,“ řekl za firmu Stavos Vidče Aleš Mička.

Omezení provozovatele místní restaurace netrápí. „Zákaz neplatí v pozdních odpoledních hodinách, takže k večeru se sem dostanou lidé i autem. Nemyslím si, že nás to nějak zasáhne,“ odhaduje provozovatel restaurace U Jadranu Petr Gonda.