Obrazy připomenou první republiku.

„Výstava obrázků z období první republiky, které s humorným pohledem na běžný život tehdejších lidí vykreslují svět veskrze romanticky, přiblíží třeba rybáře na Vltavě nebo vandráky, ale také pražskou galerku,“ prozradila kurátorka výstavy Lada Galová.

Zastřešujícím a nejnosnějším tématem tvorby Ivy Hüttnerové je vztah mezi mužem a ženou.

„Inspiruji se časy dávno minulými, kdy se kavalíři předháněli v galantnosti a dámy by na ulici nevyšly bez klobouku,“ konstatovala sama autorka. Vernisáž za účasti autorky začíná v Galerii města v 17 hodin a potrvá do 28. dubna.

Iva Hüttnerová nejenže skvěle maluje, ale i zasvěceně vypráví. Je totiž skvělá glosátorka tehdejší doby i současného hereckého života a své rodiny.

„Přerovanům to předvede chvíli po vernisáži na Besedě k Domácímu štěstí, která bude následovat od 19.30 hodin v Městském domě. Myslím, že každý divák a posluchač se s ní rád ztotožní. Komponovaným večerem bude provázet Michaela Dolinová,“ pozval na představení vedoucí programového oddělení Městského domu Pavel Ondrůj, který doplnil, že v programu zazní jejich společné herecké historky, písničky z dob swingu i ty současné.