Nadšení z obrazů i přítomnosti Ivy Hüttnerové bylo znát na první pohled. Potvrdila to i dlouhá fronta zájemců o podpis autorky na její knihy či kalendář. V Přerově přitom nebyla poprvé.

„Výstavu jsem tady měla už před mnoha lety a stejně jako tehdy jsem v Přerově bohužel jen na skok. Překvapilo mě, kolik přišlo lidí a byli bezvadní," zmínila Iva Hüttnerová.

Částečně putovní a částečně prodejní výstava nabízí nejnovější díla i výběr z grafiky za posledních několik let. Svému tématu zůstává známá malířka a herečka věrná.

„Většinou se vracím ke starým časům, které jsou z mého pohledu mnohem idyličtější, než ty současné. Určitě si je idealizuji, ale je to má umělecká licence, takže si představuji, že to byla pohodová doba. A protože ty staré časy trvaly tak dlouho, tak je pořád, kde brát inspiraci," prozradila s úsměvem.

Vernisáž si pochvalovala také vedoucí Galerie Eso Ivana Cviková, která má pro tvorbu Ivy Hüttnerové slabost.

„Galerista má doma vždy nějaké obrázky a přiznám se, že Ivu Hüttnerovou mám doma i já. Mám ráda její obrazy, protože navozují atmosféru starých časů, kdy – jak ona sama říká – muži byli galantnější, ženy byly více ženami a doba nebyla tolik uspěchaná. Myslím si, že dnes nás hodně věcí stresuje, ale její obrázky uklidňují. Proto je o ně zájem," konstatovala.

Zasnít se do starých časů mohou lidé v Galerii Eso v Kratochvílově ulici až do 3. listopadu, kdy výstava končí.