Pomocnou ruku jim nabízejí některé zájmové organizace. Přerovským dětem například otevře své dveře Středisko volného času Atlas a Bios, ale i Duha Klub Dlažka.

Obě místní zájmové organizace připravily pro školáky tradiční příměstské tábory s pestrým programem.

„Děti budou mít zajištěn program na každý den. Rodiče o ně budou mít postaráno až do čtyř hodin odpoledne. Připravili jsme pro ně například rukodělnou činnost, ale také celou řadu stolních her a soutěží. Zpestřením bude i výlet do zoologické zahrady a vycházky do přírody. Program se bude odvíjet podle aktuálního vývoje počasí,“ řekla ředitelka Střediska volného času (SVČ) Atlas a Bios Blanka Mašková.

Podle jejích slov se příměstského tábora může zúčastnit dvanáct až patnáct dětí. „Nějaké přihlášky už máme, ale pár míst je stále volných,“ dodala Mašková.

Školáci se podle ní mohou v době prázdnin zapojit také do aktivit, které budou o jarních prázdninách panovat v budově Biosu. Hned v pondělí je toto zařízení zve na program zvaný Prázdninová kouzla. „Dopoledne budeme tvořit keramiku, odpoledne pak vyrazíme buď ven, nebo se děti mohou zapojit do stolních her,“ upřesnila Dagmar Kolomazníková ze SVČ Atlas a Bios.

Na úterý si Bios připravil den otevřených dveří a ve středu se tam budou po celý den hrát stolní hry. „Navíc v pondělí, ve středu a ve čtvrtek dopoledne se mohou zájemci zúčastnit komentovaného krmení živočichů chovaných v našem zařízení,“ dodala Kolomazníková.

Na příměstský tábor zve přerovské děti také místní Duha Klub Dlažka, který se zabývá celoročními aktivitami pro děti, mládež i pro dospělé.

„Snažili jsme se pro děti opět připravit zajímavý program. Účastníci tábora se mohou tedy těšit například na stolní hry, výlety, návštěvu přerovského zámku, celodenní výlet do zoologické zahrady a další aktivity,“ popsal program vedoucí klubu Dlažka Jaroslav Biolek.

Příměstské tábory s bohatým programem pořádají v době jarních prázdnin také Středisko volného času v Lipníku nad Bečvou a Městský dům dětí a mládeže v Kojetíně.