„Kola si odvezeme a provedeme jejich servis - budou umyta, promažeme je, dotáhneme všechny šrouby, zkontrolujeme řetězy a podobně. V březnu budou opět na svých místech,“ řekl Dan Rambousek z firmy Nextbike, která službu pro Přerov zajišťuje.

Zájem Přerovanů o sdílená kola byl v letošním roce rekordní - za první čtyři měsíce provozu se uskutečnilo přibližně 90 tisíc výpůjček.

Prodej vánočních kaprů v Přerově
Za kolik letos seženete šupináče? U Olympie je prodej i na Štědrý den

V říjnu počet výpůjček doslova lámal rekordy - za jediný měsíc jich bylo 27 tisíc 500. V září pak město evidovalo 24 tisíc vypůjčených kol. Milovníky cyklistiky neodradilo ani ochlazení a využívají kola i v době, kdy přituhlo a napadl sníh.

Stojany na sdílená kola se objevily poprvé v ulicích Přerova letos v červenci - na počátku projektu bylo míst ve městě čtyřiačtyřicet, pak k nim přibyla další. Lidé si nejčastěji berou kola ze stojanů u nádraží, ale také u Trumf centra na Trávníku, hodně využívané jsou stojany v Předmostí nebo u sportovní haly.

Do nové vzduchotechniky s rekuperací v Městském domě míří částka 20 milionů.
Přerov schválil rozpočet, počítá s opravou obřadní síně i náplavkou

Cyklisté často sáhnou po kole rovněž na Masarykově náměstí, u Galerie Přerov, na Velké Dlážce a bicykly využívají ve velké míře i studenti Gymnázia Jakuba Škody.

„Kvůli velké poptávce lidí přibyly stojany u Billy na Kopaninách, v ulici Na Hrázi, kde sídlí Technické služby, nebo u bočního vchodu do Galerie Přerov z ulice Šířava,“ doplnil náměstek přerovského primátora Tomáš Navrátil (ANO). (pu)