Tématem soutěže byly písně z pohádek a dětských filmů. Finalisté se utkali ve třech věkových kategoriích. Akce se účastnily nejen mateřské a základní školy z Přerova, ale i z okolí.

Čtyřčlenná porota hodnotila jednotlivě výkon každého z nich.

„Děti byly úžasné. Snažily se a podávaly výkony, za které by se spousta dospělých nemusela stydět," řekl hudebník a předseda poroty Karel Walta.

Hlavním cílem je podle něj děti povzbudit, aby zpívaly dál a něco v sobě probudily.

Z vítězství se nakonec v každé kategorii radovaly tři mladé dívky, jejichž hlas porotu okouzlil nejvíce: Karolínu Stredovou, Moniku Zavadilovou a Editu Košnárovou. Zkrátka nepřišli ani ostatní účastníci, všichni si odnesli ocenění v podobě sošky zlatého mikrofonu.

Soutěž se konala bez podpory města

Letošní ročník populární show měl přitom namále, akce od města poprvé neobdržela finanční podporu.

„Žádal jsem jako každý rok formou dotace. Poté jsem se dozvěděl, že nebyla schválena s odůvodněním, že mělo být žádáno formou grantu. Předchozí roky vždy byly dotace a letos najednou ne," potvrdil Pavel Novák.

Na základě článku v Přerovském deníku se věci kolem pořádání soutěže pohnuly.

„Po uveřejnění textu jsem dostal spoustu emailů, ve kterých mi lidé psali, že mi fandí, protože se nebojím ozvat a jdu do toho. Ozvalo se i pár lidí, kteří chtěli akci pro děti podpořit. Skládalo se to korunka po korunce," vysvětlil Pavel Novák.

Díky sponzorům a kamarádům se tedy soutěž mohla uskutečnit. S jejím průběhem byl Novák velmi spokojen.

„Z letošního roku mám největší radost, protože je to poprvé, kdy jsem nespoléhal na město. Ti, kteří mě podpořili, vyjádřili důvěru v mou práci. Potvrdilo se mi, že se akce dají dělat bez podpory města, ale je to složité," svěřil se a dodal, že další ročník se konat bude. „Nebudu spoléhat na město. Ovšem nevylučuji, že požádám oficiální cestou a uvidím, jak se zachovají," konstatoval.

Bude vánoční koncert?

Některé z dětí, které se soutěže účastnily, budou mít možnost zazpívat si na tradičním vánočním koncertu Pavla Nováka na Štědrý den. „Pokud se bude koncert konat," zdůraznil zpěvák. Vztahy se zastupitelstvem města jsou napjaté.

„Rád bych akci pořádal. Je to tradice, kterou založil můj otec a já na ni navázal. Ale nezáleží to jen na mně. Zastupitelstvo mi dalo najevo, že nemá zájem o všechny mé aktivity. O to, aby si oni vybírali, zase nemám zájem já," dodal Pavel Novák.

Autorka: IVA NAJĎONOVOVÁ