Posluchači na parkánu v ulici Pod Valy se o týden později - 16. července - mohou těšit na pop gospel v podání českého souboru Good Work. Šansony zazpívá Přerovanům v úterý 23. července slovenská zpěvačka Andrea Zimányiová, známá z působení s Vašo Patejdlem. Švédsko-polská formace Eric Hansson band zahraje bluesrockovou muziku 30. července.

Srpnové koncerty odstartuje 6. srpna Chuck Wansley & Otto Hejnic trio, což je společný česko-americký projekt. Z hradeb zazní v podání špičkových muzikantů jazz, funky a R&B. „Sérii koncertů na hradbách uzavře 20. srpna polská power-rocková kapela GED a 27. srpna swingový orchestr Swing Shower,“ řekl Pavel Ondrůj z pořádajícího Nadačního fondu Blues nad Bečvou.

Chystají se Po-hodové workshopy

Kromě tradičních úterních koncertů nabídne i některé novinky - lekce hry na africké bubínky djembe, výuku hraní na tělo nebo kytarový workshop. „Srpnový projekt jsme nazvali Po-hodový workshop, protože se koná v týdnu po Svatovavřineckých hodech a zároveň věříme, že bude také pohodový,“ prozradil Ondrůj.

Festival Hudební léto na hradbách se přesune do farní zahrady na tři dny a zájemcům nabídne mezinárodní hudební workshop, který zahrnuje odpolední lekce hraní a večerní koncerty. Odstartuje v týdnu po Svatovavřineckých hodech, tedy v úterý 13. srpna.

„Už loni se produkce festivalu přesunula na koncert houslisty Pavla Šporcla do farní zahrady u kostela sv. Vavřince a atmosféra byla skvělá. Tentokrát stejné prostranství ožije na tři dny a tři večery,“ doplnila za pořadatele Lada Galová z Kulturních a informačních služeb města Přerova.

Hned v úterý 13. srpna začne série hudebních workshopů a koncertů, která bude pokračovat i ve středu 14. a ve čtvrtek 15. srpna. Každý den je na programu dvouhodinový workshop, který uzavře vždy v 19 hodin koncert účastníků.

K dostání budou i petmanentky

Zájemci o workshop se mohou na jednotlivé lekce hlásit přes formulář, který už znají z Kytarového rekordu, a to na stránkách www.bluesnadbecvou.cz. „Hlásit se mohou malí i velcí. Vstup na workshopy je zdarma a jejich účastníci mají stejně tak volný vstup na večerní koncerty. Ostatním návštěvníkům nabízíme zvýhodněnou třídenní permanentku za 350 korun, vstupenky na samostatné koncerty přijdou každý na 199 korun,“ upřesnil Ondrůj. Předprodej už byl zahájen v Městském informačním centru na Masarykově náměstí.

Takto to na festivalu Hudební léto na hradbách vypadalo loni:

Fotogalerie: Hudební léto na hradbách v Přerově, 2023

Workshop zahájí v úterý 13. srpna srbské duo performerů Alice in WonderBand, které originálním způsobem spojuje world music a beaty z Balkánu s body music a body percussion. Právě hraní na tělo pomocí podupávání, luskání nebo pleskání včetně využití rytmiky jako nonverbálního nástroje komunikace si mohou děti i dospělí vyzkoušet v rámci odpoledního workshopu před večerním koncertem.

close Workshop hry na djembe povede ve farní zahradě polský hudební propagátor a cestovatel Łukasz Dembiński. info Zdroj: Se souhlasem Hudební léto na hradbách zoom_in Workshop hry na djembe povede ve farní zahradě polský hudební propagátor a cestovatel Łukasz Dembiński.

„Vystoupení dua jsou vibrující a rytmická, silná a energická. Alice in WonderBand je spojením tance, jevištního pohybu a hudby. Ostatně název projektu Tělo jako nástroj je dostatečně výstižný,“ zmínil Pavel Ondrůj. Ve středu 14. srpna je v plánu kytarový workshop s podtitulem Akordy na kytaře, který povede polský lektor Tomislav Zvardoň.

Účastníci se na workshopu dozví, jak správně číst a pochopit akordové značky a pracovat s nimi, jak zdokonalit svou orientaci v harmonii a vytvářet vlastní kreativní a zajímavé doprovody. Na své si přijdou fanoušci nejrůznějších žánrů - jazzu, rocku, blues, latin music, flamenca nebo popu. Po workshopu ožije farní zahrada koncertem kytarového dua Tomislav Zvardoň a Marek Šmaus.

Setkání s Afrikou - takový je název třetího workshopu, který se uskuteční ve čtvrtek 15. srpna. Workshop hry na djembe povede polský hudební propagátor a cestovatel Łukasz Dembiński. Není určen jen majitelům afrických bubnů, ale všem, kteří si chtějí hru vyzkoušet. „Všichni, kdo mají doma djembe, si můžou tento africký nástroj přinést s sebou, ostatním bude zapůjčen,“ řekl Pavel Ondrůj.

Po workshopu bude následovat meditativní koncert dua Łukasz Dembiński & Szymon Chudy.esko-americký projekt. Z hradeb zazní v podání špičkových muzikantů jazz, funky a R&B. „Sérii koncertů na hradbách uzavře 20. srpna polská power-rocková kapela GED a 27. srpna swingový orchestr Swing Shower,“ dodal Ondrůj.