Svatoanenská hudební slavnost v předvečer svátku sv. Anny, jenž připadne na úterý 25. července, návštěvníkům představí houslového virtuosa Pavla Šporcla v rockovo-jazzovém projektu Feeling good.

Osmý ročník festivalu odstartuje 11. července koncert zpěvačky Ivy Marešové a její kapely Razam. V úterý 18. července se na hradebním pódiu představí Daryl Strodes, zpěvák a kytarista z Los Angeles, který předvede blues, R&B, funky a jazzovou muziku. Vystoupí s ním kytarista B. Topolski, baskytarista Ł. Gorczyca a bubeník T. Dominik.

Exkluzivní představení na nezvyklém místě připravili organizátoři na úterý 25. července. „Posluchači uslyší nový rockovo-jazzový projekt Pavla Šporcla Feeling good, spojující mezinárodní špičkové interprety z oblasti vážné hudby, jazzu a rocku. Mimo jiné se představí virtuóz na Hammondovy varhany - Newyorčan Brian Charette, nominovaný na Cenu Grammy. Doprovodí jej známý český jazzový bubeník Otto Hejnic,“ přiblížil ředitel festivalu Pavel Ondrůj.

Manželé Kuderovi rozjeli v Přerově výrobu zdravých produktů pod značkou Živina. Vlajkovou lodí je kimchi.
Produkty Živiny z Přerova jsou hitem. V jednoduchosti je síla, říkají manželé

Vstupenky na tento exkluzivní koncert, který se během celého léta odehraje pouze na třech místech České republiky, jsou k dispozici v předprodeji Městského informačního centra na náměstí T. G. Masaryka nebo on-line na www.ticketportal.cz. Cena vstupenky v předprodeji je 390 korun, 490 korun zaplatí lidé na místě. „Kapacita farní zahrady, stejně jako kostela sv. Vavřince v případě nepříznivého počasí, je omezená, takže by lidé neměli váhat,“ dodala organizátorka akce Lada Galová.

První srpnové úterý ožijí hradby soulem a funky. „Skvělá polská zpěvačka Amiya je Objevem roku 2022 významného evropského hudebního čtvrtletníku Twoj Blues. Ze stejné země, ale pro změnu s oceněním Kapela roku 2022, přijedou Silesian Hammond Group, kteří předvedou blues rock a fusion,“ řekl Pavel Ondrůj.

Populární dvojice písničkářů Ivo Jahelka a Miroslav Paleček složila i letos pro tradiční Akuna show nové sloky takzvané "Přerovské hymny". Hudebníci se nechali inspirovat děním ve městě Přerově.
Populární Přerovská hymna 2023: úsek Přerov-Říkovice - smrad a zácpy nikdy více

Otrokovicko-zlínská rocková kapela Gaia hraje převážně autorskou muziku. „Skladby jsou žánrově rozprostřené od rocku až k popu, hlavním atributem kapely je ale pohodová muzika, ze které je cítit radost z hraní a tvorby vlastní hudby,“ popsala program rockových hradeb 15. srpna Lada Galová.

V úterý 22. srpna se mohou posluchači těšit na chansonový koncert na hradbách v podání kapely La Boujeau a sametový hlas zpěvačky Ivy Kevešové Stáncové. Repertoár je prošpikovaný pořádnou dávkou hutného, surového, a přesto něžného chansonu s prvky swingu.

Masarykovo náměstí v Přerově.
Dejte vysvědčení vedení Přerova. Oznámkujte radní i primátora ve čtyřech sférách

Poslední prázdninové úterý s datem 29. srpna ožijí hradby jazzem a swingem předválečného období.

„Svižní Swing Shower z nedalekého Valašska se věnují zejména interpretaci tanečního jazzu a swingu z období 20. až 40. let minulého století. Hrají ale také taneční latinu a pomalé balady, jak mohli slyšet posluchači na podzimním Jazzu u piva v restauraci Pivovar,“ zvou na akci organizátoři. Začátky koncertů na hradbách jsou vždy v 19 hodin.