Při příchodu do prostor wellness centra vidíme u stolů sedět naše žhavé kandidáty. Za pultem v recepci nás vítá manažerka klubu Milena Vrtělová.

Před samotným výběrem ještě vcházíme do kanceláře, abychom probrali pár důležitých bodů castingu a mohli konečně odstartovat připravovaný nový projekt.

Na všech jde vidět malá nervozita, ale po chvíli naprosto klidným hlasem zveme účastníky do zrcadlového sálu, aby usedli na gymnastické balony.

Následuje představení realizačního týmu a konečně dostávají prostor odvážlivci, kteří se nebáli do naší soutěže přihlásit. Začátek trošku zadrhává, ostych a nervozita v sále je v prvních minutách naprosto zřetelná.

Není se ale čemu divit, všech dvanáct přihlášených vlastně tak trochu tápe, do čeho že se to vlastně přihlásili. Po pár minutách nervozity ale v sále panuje příjemná atmosféra a lidé, kteří se rozhodli zatočit s nadbytečnými kily, se v krátkosti představují.

„Řekněte mi prosím, co všechno jste ochotni udělat proto, abyste dosáhli své vysněné postavy,“ pokládám otázku.

Od mladé slečny hned v úvodu se dozvídáme: „Všechno, udělám všechno.“

V sále se rozezvučel smích. V té chvíli ale přichází malý dodatek:

„Dobře, tak skoro všechno.“

Bojím se, že se prolomí stolička

Nálada je na té správné vlně. U dalších adeptů se při krátkém představovaní dozvídáme, jakou mají motivaci zhubnout. Ve většině případů chtějí dámy vypadat líp, cítit se líp, chtějí se líbit.

V několika málo případech zazní i to, že kvůli dětem, aby jim stačily anebo aby vůbec zvládly utáhnout kočár s dítětem.

Po sále neustále těkám očima a snažím se vyhlédnout ty nejsympatičtější, i když o sympatiích tato soutěž není. Ale přesto… Na řadu se dostali dva pánové, malé oživení po deseti adeptkách odhodlaných vrhnout se do toho na plno.

Z prvních mužských úst zní: „Dělám žaluzie a mám u klientů strach říct jim o stoličku, aby se pode mnou neprolomila,“ říká.

Sálem se opět ozývá smích. Ale není to ten škodolibý, je to ten od srdce. Na řadu přichází poslední člen dnešního castingu, dozvídáme se, že hrál aktivně hokej, a když pak skončil, začalo tělo růst.

Vzdám se i piva

Pokládám znovu svou dotěrnou otázku: „Co všechno jste ochoten udělat…?“

Přichází odpověď, kterou asi nikdo nečekal: „Vzdám se i piva.“

Sálem se opět rozezněl příjemný smích, v duchu si říkám, kolik českých chlapů by tuhle větu vůbec vypustilo z úst?

Pětatřicet minut úvodního představování končí, žádáme účastníky, aby nás následovali do prostor posilovny, kde přijde okamžik fotografování. Sporťák vybaven fotoaparátem nachystán zachytit první momenty celé akce.

Nejprve je na řadě hromadné foto a pak následuje individuální focení. Jde vidět, že u některých objektiv fotoaparátu vzbuzuje respekt a místo příjemného úsměvu vyluzují na tváři nepřirozené grimasy. Někteří ale před fotografem s naprostým klidem stojí a přirozenost jim není cizí.

První úkol mají účastníci dnešního castingu za sebou. Vlastně druhý, první byl sebrat odvahu a doručit přihlášku společně s fotkou na uvedené adresy.

Přichází loučení, všichni vědí, že se s více jak polovinou z nich v soutěži neuvidíme, ale nedávají na sobě vůbec nic znát. Za posledním účastníkem dnešního castingu se zavírají dveře Fitklubu a přichází hodina H.

Kostky jsou vrženy

Po nabytých dojmech se opět ukrýváme v kanceláři a ve složení manažerka Fitklubu Milena Vrtělová, osobní trenérka Jana Hrčková, sportovní redaktor David Klein a já diskutujeme horlivě plní zážitků nad tímto kolem. Do celé soutěže se přihlásilo pětadvacet adeptů, musím říci, že takový zájem nás všechny v realizačním týmu příjemně překvapil.

Do dnešního kola už jsme vybrali dvanáctku těch, kteří by mohli splňovat kritéria pro úspěšnou reality show.

Z dnešní dvanáctky ale musíme vybrat pětici nejlepších, nejmotivovanějších a nejpřesvědčivěj¬ších. Opravdu nelehký úkol.

Dvacetiminutová porada nad výsledky každého účastníka castingu vrcholí. Na papíře se začínají objevovat první jména adeptů.

Po dalších asi deseti minutách máme seznam pěti nejlepších na stole před sebou a v místnosti jako by šel slyšet pád velkého balvanu, který jsme sebou vláčeli. Je rozhodnuto, pětice sympatických a odhodlaných lidí je vybrána a náš první velký úkol je za námi. Kostky jsou vrženy.