Vás už čtenáři znají, představte nám tedy vaši rodinu.

Jsem ženatý a mám dvě děti. Starší dcera hraje basketbal v Olomouci a té mladší jsou teprve čtyři roky. Manželka je s nimi zatím doma, jelikož si po mateřské nenašla práci.

Hrával jste hokej, jak se vyvíjela vaše kariéra?

Začínal jsem v Přerově. V osmnácti jsem odešel na vojnu do Mělníku, kde jsme vyhráli druhou národní (celkově třetí ligu, pozn. red). Poté jsem se vrátil do Přerova a hrál opět druhou národní. Začalo se to tady rozpadat a spadli jsme do krajského přeboru. Poté se koupila první liga a zůstali jsme tady dva, já a Pavel Sedlák. Odehrál jsem rok a půl první ligu, následně se do Přerova začali nakupovat lepší hráči, tak mě poslali na hostování do Šternberka. Kariéru jsem následně ukončil v Kroměříži.

Hrál jste s jakými známými hokejisty?

Byl jsem v Přerově, když tady hrál Jágr team a hrál jsem s nimi proti Zlínu. Byl to pro mě opravdu velký zážitek.

Už máte za sebou 6 týdnů cvičení, jak to na sobě pociťujete?Milan Murgaš

Cítím se naprosto skvěle, kdyby mi nebylo čtyřicet, tak bych chtěl začít hrát znovu hokej, protože fyzička šla obrovsky nahoru a zhubl jsem o 12 kilo. Krevní tlak se mi spravil, zdravotně jsem na tom lépe, než před tím.

Kolikrát týdně do Fit klubu chodíte a jak vypadají vaše tréninky?

Do fitka chodím šestkrát týdně, jednou mám spinning, třikrát posilovnu a dvakrát chodím běhat na pás do kardio zóny.

Co jste všechno musel téhle reality show obětovat?

Slíbil jsem, že nebudu pít pivo, ale musím se přiznat, že jsem to dvakrát porušil. Když jsme končili sezonu s hokejisty Old boys, tak je tradice, že se končí u piva a ještě když dcera postoupila do kvalifikace o extraligu, tak jsme s rodiči zašli na Plzeň. Mimo to jsem ale pivo opravdu nepil. No a pak jsem musel obětovat vepřové atd. jelikož strava se skládá především z ryb a kuřecího masa. Takže hodně jsem obětoval jídlo no a také svůj volný čas, který jsem ovšem před tím trávil především ležením doma.

Co bylo tím hlavním impulzem přihlášení se od naší soutěže?

Každý rok jsem chudl a podařilo se mi třeba shodit 10 kilo, ale do konce roku jsem 15 přibral. Letos už jsem vzdal i to chudnutí, už jsem na to nebyl psychicky připraven, že bych zase mohl chudnout. A navíc mi má čtyřletá dcera začala říkat ty můj tlusťoušku. To už jsem si říkal, že je opravdu vrchol, a v tom přišla tahle soutěž, tak jsem se do ní pustil a jsem za to rád.

Jaký jste měl ohlas, když vás známí viděli v plavkách v novinách a na internetu?

Většinou když mě všichni viděli oblečeného, tak říkali: co blbneš, proč do toho jdeš. Ale když mě pak viděli v novinách, tak pochopili, proč jsem se na to dal. Oblečení totiž hodně schová. Ale jinak vesměs to všechno bylo v pohodě, lidi mi přáli, abych to všechno zvládl. Většinou ti, co mají problémy s nadváhou, tak ti mi říkali: co blbneš, proč to děláš, ale chudší mi fandili.

Musel jste určitě radikálně změnit vaše stravovací návyky…

Při tomto shazování je zvláštní to, že se nesmí trpět hladem. Musíš být pořád nasycený a právě tohle je asi ta největší změna. Když jsem chudnul před tím, tak jsem, dá se říci, držel hladovku a jedl třikrát denně. Teď jím šestkrát denně, nesmím mít hlad a při tom chudnu, což je super. (smích)

Co na soutěž říká vaše rodina? Podporují vás v tom?

Určitě. Nebýt manželky, která mi chystá veškeré jídlo a podporu je mě, tak by se mi shazovalo daleko hůř. Jinak rodiče, ty už mám přece jen starší, tak ti zase říkají: dej si jeden chlebíček, to ti neuškodí. (smích) Ti už tohle nepochopí, je to prostě stará škola.

Co vám soutěž dala a co naopak vzala?

Vzala mi veškerý volný čas a dala mi motivaci do dalšího života. Zvedl jsem si fyzičku a určitě i sebevědomí, těším se na léto, jak budu vypadat v nových věcech, protože jsem už musel z části obměnit šatník.

Je tedy asi zbytečné se ptát, kdybyste se mohl znovu rozhodnout, jestli do téhle reality show půjdete, jak byste se rozhodl?

Je to jasné, i celoročně…šel bych do toho pořád.