Dřevěný přístřešek na kmeni stromu podemlela během povodní voda a díky narušené statice teď vážně ohrožuje kolemjdoucí. Město proto bylo nuceno symbolické odpočinkové místo zbourat.

„Průzkum ukazuje, že je hřib prohnilý a ohrožuje lidi. Na jeho stavu se asi nejvíce podepsaly květnové povodně. Voda se na laguně držela dlouhou dobu a hřib podmáčela,“ vysvětlil mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal. Pracovníci technických služeb začali v sobotu časně ráno rozebírat dřevěné desky přístřešku.

„Jde to dost ztuha, je vidět, že je to festovní práce. Hřib se musí postupně rozebrat, takže nejprve odstraníme stříšku. Jakmile se odřeže, může se pokácet také kmen stromu, na němž je připevněná řetězy, “ líčil na místě jeden ze zaměstnanců technických služeb Luděk Cigánek.

Ten také ukazoval, jak je kmen „hřibu“ podmáčený. „Je to celé uhnilé, na prknech je plíseň. Na lagunu se totiž během povodní nahrnula voda ze Žebračky,“ dodal na vysvětlenou. Že už má hřib své odslouženo, ukazuje i pohled do jeho útrob. „Dřevo z něj se už dá využít jen na otop,“ podotkl Cigánek.

Přístřešek vznikl na laguně v sedmdesátých letech jako součást příměstské rekreační zóny. „Je to neodmyslitelné výletní místo. Tady padaly první pusy, a když pršelo, lidé se tu schovávali před deštěm. Hrávalo se tu i na kytaru,“ líčil s nostalgií v hlase jeden z Přerovanů Jan Crha, který zpovzdálí sledoval, jak hřib nenávratně mizí z laguny.