„Dny hravých dětí pořádáme už nejméně desátým rokem. Jsou určeny pro všechny, kteří se chtějí přijít společně pobavit, zasportovat si a případně se setkat s novými lidmi,“ uvedl vedoucí přerovského Klubu Dlažka Jaroslav Biolek.

Dny hravých dětí začínají už v pátek 29. května, kdy se zájemci mohou od 17 hodin zapojit do různých stolních her přímo v zázemí Klubu Dlažka v Palackého ulici. K dispozici bude spousta deskových her pro menší děti, a pokud bude zájem, pak i strategické a taktické hry pro dospělé.

Hlavní program Dnů hravých dětí připadá na sobotu 30. května. Zájemci se mohou pod širým nebem od 9 do 16 hodin zapojit do nejrůznějších společenských i sportovních her a soutěží. Děti si mohou vyzkoušet i lanové aktivity a výtvarné tvoření na papíře. Připraven bude i lanový park a ukázky sportů. „Půjde například o kroket, pétanque, frisbee, lakros či dánské kuželky,“ vyjmenoval Biolek.

Zájemci se budou moci také zapojit do turnaje v ringu, který bude odstartován úderem 16. hodiny. Turnaj bude rozdělen na dvě věkové kategorie – do 14 a od 15 let. Dny hravých dětí v parku Michalově si loni nenechaly ujít stovky návštěvníků.

„Vysokou návštěvnost očekáváme i letos. Ovšem záležet bude hlavně na počasí. To se může na návštěvnosti nepříznivě podepsat,“ řekl Biolek.

Kromě her a soutěží nabízí v sobotu klub Dlažka také vyjížďky na lodích po řece Bečvě. Lodě budou k dispozici v místní loděnici. „O projížďky na lodích bývá velký zájem, zejména ze strany starších dětí,“ dodal Biolek.