Podle místostarostky Radky Ondriášové (Právo a Spravedlnost) by se klub měl veřejnosti otevřít v polovině listopadu, zkušební provoz začne od října.

Zastupitel: Rozhodnutí rady mě naštvalo

Rozhodnutí radních vyvolalo emoce u zastupitele Bronislava Ludmily (ČSSD), který byl členem výběrové komise. Vadí mu, že radní nedbali doporučení komise a že šéf klubu není z Hranic.

Co na to radnice?

Místostarostky Radky Ondriášové jsme se na výhrady zastupitele Ludmily zeptali:

Zastupitel a člen výběrové komise byl rozhořčen, že radní nedbali doporučení komise a budou jmenovat jiného člověka. Můžete vysvětlit kompetence komise a rady?

Výběrová komise měla za úkol dát radě doporučení, kterého kandidáta vybrat, ale to konečné rozhodnutí je jednoznačně na radě, protože vedoucí kulturního zařízení bude zodpovědný radě a ne komisi. To rada se pak bude zastupitelstvu zodpovídat, zda klub funguje nebo ne.

Co říkáte na argument zastupitele Bronislava Ludmily, že šéfem klubu by měl být člověk z Hranic?

Když se zamyslím nad lidmi, kteří se podílí na hranické kultuře, nejsou všichni z Hranic, přivdali se sem, přiženili, přistěhovali. A přesto se stali nedílnou součástí hranického života a přinesli městu mnoho dobrého. Například výtvarník Radovan Langer, hudebník František Kopecký a další.