„Běželo se celkem dobře. Zaběhl jsem čtyřicet kilometrů, což jsem měl původně v plánu. Trvalo mi to tři hodiny a padesát dva minut. Za tří týdny poběžím maraton v Košicích a chci to uběhnout za čtyři hodiny. Myslím, že už mám natrénováno," řekl Přerovan.

Podobných nadšenců zdravého pohybu se nakonec v hranickém parku sešlo více než šedesát. Nejmladší účastník Mikuláš, který zdolal trasu na jeden kilometr, má teprve pět let. Nejstarší závodník už přesáhl 64 let.

Každý však každý mohl začít i skončit svůj závod podle vlastního uvážení.

„Asi polovina běžců je z Hranic a okolí, další přijeli třeba i z Prostějova nebo Ostravy. Jeden dokonce dorazil až ze Srbska," sdělil organizátor akce Petr Kroča z neziskové organizace Tricent Hranice. Akce nebyla z hlediska organizace úplně nejjednodušší. Pořadatelé totiž měřili půlkilometrové okruhy každého jednotlivce zvlášť.

„V jednu dobu tady kroužilo 47 lidí současně. Asi naposledy jsme to letos měřili ručně, příští rok snad už budeme mít k dispozici čipovou technologii," uvedl Petr Kroča.

Počasí v neděli hlavně ráno venkovním aktivitám příliš nenahrávalo. Ani déšť ale plánovanou akci nezrušil. „Dlouho se avizovalo, že má být škaredě, ale běhá se za každého počasí," dodal Petr Kroča.

Účastníci si nakonec za odvedený výkon odnesli zasloužené odměny.

„Ti nejmladší dostanou medaili za jakoukoliv zaběhnutou délku tratě. Za deset kilometrů dostali účastníci knihu Povodně na Hranicku, za patnáct kilometrů víno a v případě zaběhnutých dvaceti a více kilometrů získali určité dary od sponzorů. Pro ty nejlepší jsme měli připravené dárkové koše a sošku jsme předali nejlepšímu muži a nejlepší ženě závodu," zakončil Petr Kroča.