V kongresovém sále se nyní můžou pořádat mezinárodní konference, v areálu se nachází i wellness centrum, bowlingová dráha a opravených je sedmnáct pokojů. Na modernizaci přispěla částkou 33 milionů korun z Regionálního operačního programu Evropská unie.

Na otevření dorazil i hejtman

Na slavnostní otevření nových prostor přijel v pondělí do Přerova olomoucký hejtman Martin Tesařík (ČSSD), nechyběli ani další zástupci kraje a přerovského magistrátu. „Pro celkem 528 projektů byla z Regionálního operačního programu schválena finanční částka 9,5 miliard korun. Modernizace hotelu Jana za 71 milionů korun je jednou z významných investic a z evropských peněz na ni putovala částka 33,3 milionů,“ uvedl hejtman. Ten si pochvaloval nadregionální význam nového hotelového zázemí.

„Stavba je velkým projektem pro Přerov i okolí. Jsme teď schopni přijmout nejen návštěvníky z Olomouckého kraje, ale i ze vzdálenějších míst a nabídnout jim důstojné podmínky,“ řekl Tesařík.

Ředitel hotelu Jana Pavel Čada během prezentace upozornil na komplikace, které rekonstrukci provázely. První stavební firma totiž nedostála svým závazkům, a tak ji musel investor vyměnit. Dokončení se tím výrazně zdrželo.

Byly to nervy

Ředitel pozvaným hostům promítl na plátně záběry toho, jak se hotel postupně měnil.

„Byly to nervy a díky časovému zdržení už ani mnozí nevěřili, že to zvládneme. Takto to třeba vypadalo pět hodin před začátkem prvního plesu. Elektrikář se nás teprve přišel zeptat, jak se zapínají světla, “ ukázal ředitel na snímek neuklizeného sálu.

„Jen naše láska k Přerovu asi způsobila, že má město okresního významu takový hotel, i když by bylo určitě lepší investovat třeba v Praze, Brně a nebo alespoň, a to se omlouvám, v Olomouci,“ doplnil Čada. Podle něj už má ale hotel za léta existence klientelu, která Přerovu zůstává věrná. „Už první akce po dokončení ukazují, že prostory nám dávají nové možnosti,“ řekl.

Sál na tlačítko

Asi nejnáročnější bylo zbudování nového, moderně vybaveného společenského sálu. „Stačí stisknout tlačítko a sál se upraví přímo pro potřeby pořadatele. Když zmáčknu „ples“, zhasnou se světla a spustí plátna s kamerami. Když konference, sál se zase akusticky upraví,“ ukazoval ředitel.

„A když tu bude třeba ples KDU, tak se zhasne,“ zavtipkoval si olomoucký hejtman.

Součástí modernizace byla i stavba nového parkoviště na střeše centra, kde je místo pro 36 aut. Úpravami prošlo i 17 pokojů ve čtyřhvězdičkovém hotelu, takže nyní splňují nejpřísnější měřítka. V areálu je i wellness centrum, bowlingová dráha a zahradní restaurace. „Přerov tak získá zařízení, které není běžné v okresních městech. Věříme, že se tím zvýší i kongresová turistika,“ uzavřel náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek. (ODS).