Na příjemné setkání s patnáctičlennou partou Nizozemců se těší především Kiwanis Klub, který ji do Hranic pozval. Ve spolupráci s městem se jim snažil třídenní pobyt naplánovat tak, aby byl co nejpestřejší.

V pátek se podívají na radniční věž

„Hned v pátek je zavedeme na nově opravenou radniční věž, odkud je krásná vyhlídka na celé město a potom je v doprovodu anglicky mluvícího tlumočníka provedeme památkovou zónou,“ nastínila Jana Černá z městského odboru kultury.

Odpolední program muzikantů se ponese v duchu zábavy. V příjemném prostředí galerie M+M pro ně bude připravena zahradní slavnost.

„Sejdou se tam s nimi členové hranické kapely H-Band a taneční skupiny Oldies. Určitě si spolu rádi zajamují,“ předjímala Černá s tím, že veřejně vystoupí tanečníci z Oldies spolu s holandskou formací Workshop Oldtimers o den později na náměstí v rámci sobotního programu Hranického kulturního léta.

Podávat se bude gulášek

Přímo z pódia pak zahraniční hosté odjedou do Stříteže na Ludinou, aby tam strávili typický den na venkově.

„Oběd jim budeme servírovat na selském dvoře a podávat se bude pravý český guláš s chlebem a pivo,“ prozradila Černá.

Odpolední procházka, zkombinovaná s projížďkou na koňském povozu, zavede pak Holanďany k partutovickému mlýnu.

„Jeden z členů delegace je totiž mlynář,“ podotkla k tomu Jana Černá a dodala, že večeře se opět bude odehrávat na čerstvém vzduchu.

„Oni nechtějí chodit po hradech nebo jeskyních. Chtějí vidět, jak žijeme a chtějí cítit, že jsou u nás vítaní,“ vysvětlila Černá, proč je pro holandské muzikanty připraven tak netradiční program.

Ještě před odjezdem se Workshop Oldtimers představí v neděli svým vystoupením na kolonádě lázeňského sanatoria Bečva v sousedních Teplicích. Od devíti hodin jim tam opět budou dělat společnost tanečníci z Oldies.