V prvním nadzemním podlaží hotelu se nacházejí šatny a zázemí pro hráče, ve druhém jsou pak umístěny hotelové pokoje. Šatny předali zástupci vedení města hokejistům ve čtvrtek 10. srpna.

Projekt řešil rekonstrukci hygienických zařízení a šaten hráčů včetně nových rozvodů vody, kanalizace, elektro a vzduchotechniky. Došlo také k propojení prostor v prvním nadzemním podlaží s původní saunou - a s využitím těchto prostor pro účely hokejového klubu.

Koncert slovenské skupiny No Name uzavřel třídenní program Svatovavřineckých hodů v Přerově. 13.8.2023
VIDEO: No Name rozezpívali plné náměstí v Přerově, uzavřeli třídenní hody

„Váhali jsme, zda do takto nákladné rekonstrukce jít, když jsme nedostali dotaci, ale protože budou šatny primárně sloužit dětem a mládeži, rozhodli jsme se peníze na opravy vynaložit,“ konstatoval primátor města Petr Vrána (ANO).

Stavba začala v roce 2022 a probíhala za plného provozu. Loni prošly úpravou šatny pro děti, mládež a juniory a letos se dokončily ty pro dospělé a hosty.

Kromě šaten je v novotě i posilovna či zázemí pro trenéry hokejového klubu, jako kancelář, hygienické zařízení, zasedací místnost či sklad.

„Dnes už je zimní stadion opravdu na úrovni, získal na kvalitě, což ocení nejen místní hráči, ale i týmy, které k nám jezdí z celé republiky,“ zhodnotil předseda představenstva HC Zubr Přerov Přemysl Dvorský.

V úvodním přípravném zápase na novou sezonu prohráli prvoligoví hokejisté Berani Zlín  (v modrém) doma s Přerovem 0:3.
FOTO: Zubři v prvním přípravném zápase vynulovali Zlín a vezou si domů výhru

Zimní stadion byl postaven v roce 1971 a rozsáhlou rekonstrukcí prošel v roce 2009. Před třemi lety dostala budova hotelu u zimního stadionu novou střechu. Letošní investice je pro město významná, protože byla realizována výhradně z peněz města.

„Neúspěšně jsme žádali o dotaci Národní sportovní agenturu i Olomoucký kraj. Nebyli jsme ale oprávněným příjemcem, protože sportoviště provozuje společnost Sportoviště Přerov,“ vysvětlila vedoucí odboru investic města Ivana Pinkasová.