Dvojice zvláštních železničních vozů pendluje celý víkend mezi Kroměříží a Tovačovem. V každé stanici budila velký zájem lidí a fotoaparátů. Výjimkou nebyl ani Kojetín. I tam si přišly oba motoráky zvěčnit nejméně dvě desítky obdivovatelů.

V rámci víkendových Kojetínských hodů uspořádal tamní sbor dobrovolných hasičů pro mladé nadšence také závody v požárním útoku s názvem O hodový koláč. Na hřiště ke gymnáziu se v sobotu dopoledne sjelo celkem sedm týmů. Ty nejvzdálenější vážily cestu až z obcí na Hranicku.

Bě+hem hodů hostil KOjetín také hned tři voljebalové turnaje. Dvaadvacet extraligových, prvoligových a druholigových družstev se během soboty vystřídalo na hřišti v sokolské zahradě v Kojetíně během 32. ročníku volejbalového turnaje Střední Moravy. Souběžně s ním se v areálu konal také třetí ročník Memoriálu Michala Staňka a nultý ročník turnaje veteránů.

„Memoriálu se zúčastnilo jedenáct týmů. Jeden z nich přijel až ze slovenské Myjavy,“ prozradil hlavní rozhodčí turnaje Zdeněk Novák s tím, že si to na něm rozdaly krajské a okresní přebory a juniorská družstva. V turnaji veteránů se mezi sebou utkala mužstva dvě. Nikomu z hráčů nebylo méně než čtyřicet.

V rámci hodů se volejbalová utkání hrají v Kojetíně již deset let. Letos na nich pořadatelé zaznamenali rekordní účast hráčů. „Také jejich úroveň je letos vyšší než kdy jindy,“ poznamenal k jejich výkonům spokojený Novák.