„Lidi se bojí ozvat, protože je tím akorát vyprovokují k hlasitějším projevům. Když zavoláme strážníky, tak sice přijedou, ale oni si jich všimnout a utečou,“ postěžoval si obyvatel sídliště, který nechce být jmenován kvůli obavám z pomsty.

„Bojím se, že příště mi někdo z nich třeba rozbije okno,“ sdělil pětačtyřiceti­letý muž.

„V létě je to nejhorší. V noci je horko, ale člověk kvůli tomu rámusu nemůže ani otevřít okno. Když na ně zakřičím, ať už dají pokoj, provokativně začnou dělat ještě větší hluk,“ doplnila další obyvatelka zmiňované lokality.

Také ona kvůli obavám z odplaty nechtěla zveřejnit své jméno. Jak uvedl velitel hranických strážníků Miroslav Mann, městská policie skutečně dostala ohledně situace na tomto sídlišti několik podnětů od místních obyvatel.

„V červnu jsme měli jenom jedno oznámení o rušení, ale to bylo ještě před desátou hodinou večerní. Poté ještě 3. července večer, přibližně před půl dvanáctou, jsme zde měli výjezd ohledně rušení nočního klidu skupinkou Romů. Vyjíždějící hlídka však na místě nikoho nenašla,“ informoval Miroslav Mann.

Podle jeho slov však rušení nočního klidu není problémem jen této lokality.

„Městská policie proto nemůže věnovat pozornost jen tomuto sídlišti. Za poslední víkend jsme měli deset výjezdů, z toho se ani jeden nebyl na sídliště kapitána Jaroše. Myslím si, že se to týká všech částí města, například i Struhlovska nebo Nové ulice,“ uvedl Miroslav Mann.

Podle jeho slov by měla celou situaci zlepšit vyhláška o zákazu pití alkoholu na ulicích. Ta začala v Hranicích platit od počátku letošního července.