Opraven bude úsek cesty od cedule, která označuje vjezd do obce až po obloukový most přes Bystřičku. Odtud vede na Náměstí asfaltový povrch, který nově pokládali v Dřevohosticích před třemi lety.

Pokud vše dobře půjde, s opravou se začne na konci května.

„Z důvodu provádění výkopových prací až do hloubky osmdesáti centimetrů, bude staveniště úplně uzavřeno v celé délce opravy, přestože naše obec požadovala provést opravu po polovinách vozovky," uvedl starosta Dřevohostice Petr Dostál. Délka opravované části je zhruba 600 metrů dlouhá.

Kudy objet?

Objízdná trasa pro osobní automobily a pro autobusy povede přes Radkovy, Radkovu Lhotu, Bezuchov, Šišmu, Hradčany a Nahošovice. Na případnou zvýšenou dopravu si lidé v obcích budou muset zvyknout.

„Chápu, že je oprava nutná. Musíme být více opatrní. Objížďka ale není úplně ideální, hlavně u Bezuchova si budou muset řidiči dávat pozor – jsou tam prudké kopce i zatáčky," podotkl místostarosta obce Radkovy Lhoty Oldřich Tománek.

Parkování pro domácí

S omezením se musí poprat i lidé v Dřevohosticích.

„Pro místní, kteří bydlí přímo v uzavřené části, najdeme řešení. Nechceme, aby museli parkovat půl kilometru od domu. Pro dopravu bude sloužit daná objízdná trasa, jinak to nejde," vysvětlil Petr Dostál s tím, že objížďka je dlouhá zhruba 15 kilometrů.

Ohrozí stavba návštěvnost akcí?

Během léta se v obci koná hned několik akcí – Dřevorockfest nebo Setkání dechových skladeb.

„Bojíme se, že uzavřená cesta ohrozí návštěvnost akcí, ale nedá se nic dělat. Silnice celkovou opravu potřebuje," dodal starosta.

Smlouva se zřizovatelem je podepsaná, v současné době se vyřizuje povolení k objízdné trase. Investorem akce je Olomoucký kraj, finanční náklady dosáhnou výše 8,5 milionu korun. Částkou zhruba 800 tisíc korun se bude podílet i městys Dřevohostice.