Do soutěže, kterou uspořádaly technické služby ve spolupráci s městem, se zapojily týmy z přerovských základních škol. Na „place" se tak postupně vystřídaly děti ze ZŠ Želatovská, Pod Skalkou, Svisle, Velká Dlážka, ale také U Tenisu, Za mlýnem, B. Němcové a Trávník. Své síly si s nimi poměřily i děti z výtvarného oboru ZUŠ Bedřicha Kozánka.

Tento týden v úterý obsadili betonový plácek v areálu technických služeb děti ze ZŠ U Tenisu.

„Vytvořili jsme dva pětičlenné týmy, z toho je jeden ze sedmého ročníku. Protože máme ve svých řadách i jednoho talentovaného šesťáka, povýšili jsme ho na sedmáka," shrnula učitelka výtvarné výchovy Denisa Mikulíková.

Děti zapojily do zpracování výtvarných návrhů především fantazii.

„S tématem přírodních motivů jsme si poradili tak, že jsme na jednu stranu kontejneru nakreslili masožravé květiny, na druhou pak květiny a motýly, aby celek zapadl do okolí. Byli bychom rádi, kdyby mohl kontejner stát poblíž naší školy a děti viděly výsledek své práce," dodala.

Jak se bude soutěžit?

O vítězném díle rozhodnou i čtenáři Přerovského a hranického deníku, který je mediálním partnerem soutěže. Týdeník Nové Přerovsko otiskne díla soutěžících týmů v pátek 31. května a v pátek 7. června spolu s kupony, jejichž zasláním do redakce můžou spolužáci a rodiny podpořit svého favorita. Každý odevzdaný kupon bude mít hodnotu padesáti bodů.

Soutěž poběží zároveň i na webu, a to od soboty 1. června do středy 12. června. V pátek 14. června pak zveřejníme vyhodnocení soutěže i s favoritem Deníku, o kterém rozhodnete prostřednictvím hlasování na webu i kuponů vy, čtenáři. Připojte se k soutěži a podpořte v hlasování týmy ze svých škol!