Slavný zpěvák si do Přerova trochu rýpl a napsal, že se s něčím podobným nesetkal. Pořadatelé ale tvrdí, že se jedná o běžné opatření v historické budově, a žádný z umělců s ním neměl problém.

Jsou to věci, páni šneci…

„Co na mne dnes čekalo před koncertem v Přerově, jsem v životě nezažil. Já i členové Moravského klavírního tria jsme museli podepsat Poučení pro účinkující, jak se máme v přerovském Městském domě chovat. Jsou to věci, páni šneci…,“ uveřejnil na svém facebookovém profilu zpěvák Štefan Margita.

V Poučení pro účinkující se mimo jiné píše, že byli seznámeni s předpisy požární ochrany, ale také se zákazem kouření na jevišti, pod jevištěm i v jeho okolí. Účinkující svým podpisem ale stvrdí i to, že byli seznámeni s umístěním hasicích přístrojů a únikovými cestami.

Běžný postup

Pořadatelé ale tvrdí, že se jedná o běžný postup, se kterým jiní účinkující neměli problém.

„Pro Městský dům jsou schváleny protipožární předpisy, které vyplývají z požárního řádu budovy. Je to oficiální dokument, bez kterého tato historická budova nemůže sloužit kultuře a provozu,“ uvedl ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

Podle něj je běžné, že během každého představení dohlíží na bezpečnost protipožární hlídka.

„Předkládáme dokument umělcům na základě předpisů, ať je zde divadlo nebo koncert. Že si z toho někteří dělají posměšky, to už není náš problém. Nikdo z umělců, kteří zde v poslední době vystoupili, se nad tím ale nepozastavoval,“ doplnil také vedoucí programového oddělení Městského domu v Přerově Pavel Ondrůj.

Komentáře jako na běžícím páse

Fotografie Štefana Margity s Poučením pro účinkující v ruce se mezitím stala hitem internetu a koluje po Facebooku. Lidé nešetří komentáři a poznámkami.

„Pro mě bylo směrodatné, že on sám prohlásil, že v životě nic takového nezažil. Nechápu, proč podobný papír nemusejí podepisovat i tehdy, když účinkují jinde? To snad jinde stejná nařízení neplatí? Nebo jsme jen v Přerově papežštější než papež?,“ ptá se jedna z obyvatelek Přerova Ivana Ďuričková.

„Myslím si, že by se podobné podpisy daly pořídit rovnou při uzavírání smlouvy s účinkujícími, před samotným vystoupením to podle mě není vhodné. Umělec se musí soustředit na výkon a ne si nechat ukazovat únikové cesty, a kde jsou hasicí přístroje,“ soudí.