Trasa hipostezky, která má vést v budoucnu okolím Potštátska, je plánována i v katastrálním území Středolesí. Částpozemku patří i městu Hranice.

„Vzhledem k tomu, že jsou tam biologické rybníky, nesmí tam dojít k poškození jejich přístupových cest. Jezdci na koních nesmějí například sjíždět až dolů k vodě, neboť je tam zákaz vstupu zvířat,“ zdůraznil tiskový mluvčí Hranic Petr Bakovský.

Musí po koních i po sobě uklidit

Další podmínkou, kterou si město klade, je ta, že provozovatelé musejí na hipostezce nejméně dvakrát ročně provádět její údržbu a dbát na dodržování provozního řádu.

„Musejí uklízet jednak po koních a jednak po sobě. Nesmějí tam po nich zůstávat odpadky,“ vysvětlil mluvčí s tím, že všechny tyto připomínky budou muset být v provozním řádu zakotveny.

Třicet kilometrů v sedle

První hipostezka na Hranicku, která by měla vést kolem Potštátu, bude měřit kolem třiceti kilometrů. Hranická rozvojová agentura by ji ráda uvedla do provozu v příštím roce. Již několik týdnů jedná s majiteli pozemků, přes které by měla vést, o svolení. Zároveň čeká na vyjádření Evropské unie k případné finanční podpoře z jejích zdrojů.