Pro rodiče je to výhra, cesta do školky jim bude trvat jen několik minut a nebudou muset složitě dojíždět do Přerova.

Na stavební ruch po celý den nepřetržitě dohlíží ředitelka Michaela Gálíčková z mateřské školy U Tenisu v Přerově, pod niž nové zařízení spadá. „Je tu sice ještě spousta práce, ale ten klid můžou zdejším dětem ostatní jen závidět,“ poznamenala a ukázala na zahradu s jehličnatými stromy, kde se už rýsuje nové dětské pískoviště.

Do minulosti henčlovské školky se vrátil předseda komise místní části a přerovský zastupitel Petr Laga.

„Kdysi se k nám svážely autobusem i děti z Přerova a Troubek, takže byla zcela zaplněná. Zlaté časy ale skončily v devadesátých letech, kdy se začalo rodit méně dětí, a musela se zavřít,“ vzpomněl. Později začal využívat prostory zachovalé budovy místní klub seniorů a v přízemí vznikla knihovna.

Děti si budou moci užít i velkou terasu

Sedmnáct předškoláků z Henčlova se má od září na co těšit. Ředitelka se totiž snaží, aby byly místnosti co nejútulnější.

„Vybrala jsem kachličky s květinkami, jimiž obložíme sociální zařízení a koupelnu. Objednali jsme i lehátka a sportovní náčiní, nábytek je na zakázku,“ řekla.

Obrovskou výhodou je i velká terasa, z níž budou děti scházet dolů na zahradu.

„Napadlo mě, že by mohl být venku umělý kopec, aby na něm mohly v zimě sáňkovat. Zatím jsme odstranili staré průlezky, ještě tento týden ale posečeme trávu a začneme i s dalšími úpravami,“ líčí své plány.

Podle ní bude ale muset počkat například výměna oken, tato částka se totiž do rozpočtu na rekonstrukci nevešla.

„Celkem na to máme vyčleněných 1,2 milionů, takže můžeme provést jen to nejnutnější,“ vysvětlila.