Akce začne v sobotu 16. června od 13 hodin a potrvá až do pozdní noci.

Hlavním tahákem festivalu je slovenská rocková kapela Desmod, zpěvačka a vítězka soutěže Slovensko hľadá Superstar Katarína Koščová nebo metalová kapela Dymytry.

Z místních kapel pak vystoupí například rokytničtí D.U.B.music nebo přerovské skupiny Spocená uklízečka, Bústr, Tchoři či Penzistor.

V minulých letech se na festivalu představili například kapely Horkýže Slíže nebo Kryštof. Nyní si festival pozval Zlaté slovenské slavíky z Nitry, jejichž název Desmod je inspirován latinským názvem upíra obecného.

„Jsme rádi, že se z festivalu na hradě Helfštýn stává pomalu tradice. Letos je to na tak příjemném místě už třetí ročník. Organizace byla náročná, takže doufám, že se letošní ročník vydaří stejně jako ty minulé," uvedl organizátor festivalu Petr Kanovský z Agentury Ageum.

Stejně jako loňský rok budou na hradě dvě pódia. Jedno rockové a druhé spíše multižánrové. Na své si přijdou návštěvníci téměř všech věkových kategorií.

„Hlavní scéna je na druhém nádvoří hradu, druhá, akustická, pak na kravařském nádvoří. Osobně se těším na vystoupení seskupení Arrhytmia, v jehož sestavě zní čtyři violoncella. Skvělá zpráva je, že předpověď na víkend vypadá exkluzivně," uvedl kastelán hradu Helfštýn Jan Lauro.