V loni se akce konala poprvé a setkala se s velkým úspěchem. Nadšení byli nejen diváci, ale i účinkující.

„Tenkrát šlo o rockového odpoledne, prioritně s regionálními kapelami a hostem ze Slovenska, kapelou Horkýže Slíže. Ta na Helfštýně společně s panem kastelánem pokřtila Blázinec, první CD nadějné přerovské kapely Bústr,“ zavzpomínali pořadatelé. Letos se program značně rozšíří, přibude nejen více hodin muziky, ale i další zvučná jména hudební scény.

Program letos odstartuje už v poledne a hudba se hradním nádvořím bude ozývat až do půlnoci.

„Víme, že na Rockovém Helfštýnu si letos zahrají kapely Třetí dáma, Pohoda5 a její hosté z rockového muzikálu Ječmínek či populární Forum s pětadvacetiletou tradicí. Nebude chybět oblíbená Spocená uklízečka a mladí rockeři z Bústru, ,“ předeslali organizátoři.

Představí se i známá kapela Street 69 a své umění předvedou i členové skupiny Tchoři. Hlavní hvězdou letošního ročníku pak bude skupina Kryštof v čele s Richardem Krajčem.

Parádní novinka! Druhá multižánrová stage

V letošním roce připravili pořadatelé navíc i novinku v podobě druhého pódia.

„Pokud vyjde počasí, otevřeme druhou stage. Ta nebude rocková, ale multižánrová, poskládaná z vystoupení muzikantů dalších hudebních žánrů. Chceme vytvořit tichou oázu pro uklidnění ucha i ducha a věříme, že to méně otrlé povahy velice ocení,“ sdělil organizátorský tým.

Pódium se bude nacházet na třetím nádvoří hradu.

Agentura Ageum, která festival pořádá, si zakládá především na tom, že jde o pohodový festival, na který může dorazit každý.

„Snažíme se o pořádání rockové akce na vysoké kulturní úrovni,“ sdělili.

Cílem festivalu je rovněž propagace regionálních kapel, které mají šanci na akci předvést své umění a dostat se tak do povědomí veřejnosti.

Kromě toho bude další novinkou festivalu i volba Miss Helfštýn.

„Loni jsme si všimli, že na Helfštýn dorazilo neskutečné množství krásných slečen rockerek. Doufáme, že přijedou i letos. Byla by škoda, aby jejich šarm zapadl v propadlišti helfštýnských dějin,“ uvedli organizátoři.

Všechny zájemkyně budou fotit fotografové v různých zákoutích hradu, a to od dvanácti do sedmnácti hodin. Vítězka, která získá v internetovém hlasování nejvíce hlasů se pak stane tváří dalšího ročníku hudebního festivalu.

Druhý ročník Rockového Helfštýna odstartuje v pravé poledne. Hlavní hvězdy, členové kapely Kryštof, se pak představí od devíti hodin večer.

ROCKOVÝ HELFŠTÝN – 2. ročník

Týn nad Bečvou – Hrad Helfštýn, sobota 25.6., 12.00 – 24.00

Vstupné: předprodej 330Kč, na místě 440 Kč,

Hlavní host: kapela Kryštof od 21.00

Dále vystoupí: Forum, Třetí dáma, Ginger, Spocená uklízečka, Tchoři, Cookies, Street 69 a další