Úspěch v celostátním hlasování si vysloužili díky pomoci u loňské nehody kamionu, který narazil do budovy v Přerově.

Jak HLASOVAT najdete ZDE

Dopravní nehoda v Kramářově ulici v Přerově u autobusového a vlakového nádraží se stala v červenci roku 2012. Tehdy narazil kamion do přízemí budovy s prodejnou obuvi, čelní zeď a první patro se zřítilo na kabinu vozu a dům i kamion začal hořet.

Řidič zůstal zaklíněný ve vozidle, zásah navíc komplikoval unikající plyn z přetržené plynovodní přípojky a tropická teplota vzduchu.

U nehody zasahovalo šestnáct hasičských jednotek, evakuovat museli 87 lidí.

„Pro jednotku radslavských hasičů to byl první oficiální výjezd pro její předurčenost a vybavenost vyprošťovacím zařízením od roku 2007. Jednalo se mimořádnou událost velkého rozsahu v extrémním horku s velitelskou činností úrovně sektoru zásahu. Po celou dobu hrozil výbuch unikajícího plynu, zřícení stropní konstrukce na zasahující hasiče, případně destrukci dalších objektů v těsné blízkosti," uvádí se na webových stránkách Moravského hospodářství, kde je možné pro jednoho z pětice finalistů hlasovat.

Hasiči v Radslavicích působí už 120 let. Zda nyní uspějí a dostanou se mezi tři nejlepší jednotky v zemi, ukáží až konečné výsledky hlasování.