Soutěž Slezská Harta 2023 letos slaví už 23. ročník. Každý z týmů musel prokázat svou zručnost, soutěživost, vědomosti, zkušenosti a sehranost. Hasiči, záchranáři a policisté se na Slezskou Hartu sjeli ve středu 14. června z celé republiky i z Polska.

„Týmy našich příslušníků tak opět prokázaly, že znalostmi a dovednostmi mohou konkurovat velmi nabitému startovnímu poli,“ uvedla mluvčí hasičů Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Do Přerova dorazily v pátek 16. června 2023 dva nové zvony, které se stanou srdcem kostela svatého Vavřince.
VIDEO: Do kostela svatého Vavřince se vrátily zvony. Po více jak 80 letech

Na start závodu se postavilo 24 čtyřčlenných týmů složek integrovaného záchranného systému. Týmy své síly poměřovaly hned v několika disciplínách: poskytnutí první pomoci, jízda na raftu s pádly na čas nebo slalom se člunem. „Nejnáročnější disciplína byla, stejně jako v loňském roce, záchrana tonoucího.

Zdroj: František Kuba

Soutěžící totiž museli na čas doplavat k raftu vzdálenému padesát metrů a odtud zachránit dvě tonoucí osoby, respektive dva plastové barely naplněné vodou,“ popsala Lucie Balážová.

Prostory nového Inovačního hubu v Blažkově domě na Masarykově náměstí v Přerově se ve čtvrtek odpoledne slavnostně otevřely veřejnosti.
Inovační hub v Blažkově domě otevřel, takto to vypadalo

Vítězným týmem, který tak obhájil prvenství z předešlých let, se stal tým HZS hlavního města Prahy, druhou příčku obhájil tým HZS z Karlovarského kraje ze stanice Cheb a na bronzové pozici se umístil tým HZS Olomouckého kraje ze stanice Přerov.

Pátou příčku obsadil tým ze stanice Jeseník, 9. místo získali hasiči z Prostějova, 15. místo mužstvo z Olomouce a 17. příčku mužstvo ze Zábřehu.

„Našim příslušníkům za pěkné výkony gratulujeme,“ doplnila mluvčí hasičů Lucie Balážová.