Hasiči likvidovali následky přívalového deště také v Přerově, Prosenicích a dalších obcích.

Radslavice byly v sobotu nad ránem doslova v obklíčení rozvodněných potůčků.

„Během pouhé hodiny napadlo přes padesát milimetrů srážek. Začalo to Radslavickým potokem, který se rozlil v rozsahu, který nepamatujeme. Podle mého odhadu to mohla být padesátiletá voda. Voda k nám ale přišla i z jiných stran – z potoku Libuše a od Pavlovic," popisoval starosta Radslavic Stanislav Jemelík.

Voda z Radslavického potoka zaplavila obytné části dvou domů, několik sklepů, ale také dvůr obecního úřadu. Pod vodou se ocitlo i několik zahrad a na poli směrem na obec Pavlovice se vytvořila velká laguna.

„Odstranili jsme naplaveniny a vyčistili mosty, snažili jsme se také zabránit tomu, aby nedošlo k zaplavení místního hřbitova. Odstavený byl vrt na zásobování pitnou vodou. Studnu se ale naštěstí podařilo uchránit," dodal.

Zoufalí byli majitelé domů, jejichž obydlí pustošila voda z Radslavického potoka.

„Přišlo to během chvilky. Vůbec jsem to nečekala, nikdy dříve tady nic takového nebylo. V domě jsme měli tak dvacet centimetrů vody," vylíčila obyvatelka jednoho z poničených domů Hana Hájková, které pomáhali vynášet zablácené věci z domu místní dobrovolní hasiči.

Problémy byly i v samotném Přerově, kde hasiči zasahovali hned na několika místech.

„ O půl čtvrté ráno nám oznámili obyvatelé domu v ulici Dr. Skaláka, že do jejich domu intenzivně proniká voda. Pomoc si vyžádala i přerovská nemocnice, kde naše jednotka pročišťovala kanály přímo před vrátnicí. Kanály, ucpané naplaveninami, hlásili také na náměstí Fr. Rasche v Přerově. Voda tam částečně pronikla do sklepů," shrnul krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči odčerpávali v sobotu ráno vodu také ze zaplaveného Mádrova podjezdu, kde bylo asi čtyřicet centimetrů.

„Zatopení zřejmě způsobila technická závada a výpadek čerpadel," shrnul velitel zásahu Zdeněk Suchánek.

Kvůli výpadku elektřiny, který odstavil z provozu čerpadla, došlo i k vzedmutí kanalizace v Prosenicích.

„Čerpali jsme několik zatopených sklepů a garáží. Aby spodní voda nepostupovala dál, museli jsme ji odčerpat také z areálu místního fotbalového hřiště. Stejné místo bylo zasaženo i při povodních," přiblížil starosta Sboru dobrovolných hasičů v Prosenicích Josef Skopal.