Dlabání dýní, výrobu lampiček, strašidelné líčení a další aktivity přichystali společně k oslavám Halloweenu i vychovatelé v aktivačním centru Jsme tady. „Akce připravujeme na přání našich svěřenců. Snažíme se je zapojovat, aby si sami řekli, co by si chtěli vyzkoušet," vysvětlila vychovatelka Hana Brdíčková.

Kromě tvoření dýňových strašáků vymýšleli účastníci také svůj strašidelný příběh, na kterém se podílel úplně každý.

Nechybělo ani chytání oběti a následné pečení v troubě. „Loni jsme pekli hlavu, předloni ruku a letos si přáli upéct zadnici," s úsměvem dodala vychovatelka Brdíčková. Po obědě čekalo na návštěvníky věštění z ucha. Celou akci zakončila stezka odvahy, která se odehrála venku.

Tematické akce nejsou v aktivačním centru nic neobvyklého. „V červenci jsme slavili Štědrý den, slavíme pálení čarodějnic, když venku není hezké počasí, tak děláváme plážový den a do budoucna chystáme i další akce," dodala Hana Brdíčková.


SLAVNOST HALLOWEEN
Program dne:
Strašidelné líčení, strašidelné ječení, výroba halloweenské lampičky, dlabání dýní a výroba dýňových bubáků strašidláků, pečení čarodějných muffin, chycení oběti a pečení v troubě, věštba z ucha, hod na Umčáče, strašidelné příběhy, noční stezka odvahy.

JÍDELNÍ LÍSTEK
Zahájení – slavnostní přípitek: krev, krevní skupina 0+ (džus z černého rybízu)
Halloweenská polévka připravená z hmyzích larev (fazolová)
Specialita: Pečený musculus gluteus maximus s divokou omáčkou z prasklého appendixu (sekaná s cuketovou omáčkou a bylinkami)
Příloha: kloubní chrupavky (vařené brambory)
Moučník: oslizlé akné s překvapením (dýňové muffiny zdobené nutelou a želé bonbóny)
Snack: červi, pavouci, drobný hmyz (chipsy, krekry, želatinové bonbony)
Závěrečný přípitek: nápoj zapomnění (jahodový džus)

Autorka: Monika Smetanová