Před osmou hodinou večer se účastníci na kolečkových bruslích sešli na startu v blízkosti vchodu na přerovské výstaviště vybaveni svítícími náramky a dobrou náladou. „Je to super, všichni společně vyjedeme do města, to normálně nezažijete," přiznala šestnáctiletá Kateřina Zavadilíková z Bezuchova. „Na kolečkových bruslích jezdím už osm let, ale tuto akci jsem objevila díky kamarádce až letos. Běžně jezdíme po cyklostezce k Jadranu, ale tohle je něco úplně jiného," prozradila pár minut před startem.

Akce pod názvem Tempish Night Skates probíhá v Přerově několikrát do roka – v pátek se jednalo o čtvrtou a letos poslední vyjížďku. „Je to už třetí, čtvrtý ročník a chceme v tom dále pokračovat. Původně akci dělali jiní pořadatelé, kteří s tím skončili a nám i veřejnosti to chybělo, takže jsme jízdy městem obnovili," vysvětlil Tomáš Brandejs ze společnosti Tempish, která se specializuje na prodej i půjčování bruslí a dalších produktů.

V čele pelotonu jede vždy auto městské policie, za ním rádio s hudbou a jako poslední vozidlo se zdravotníkem. Trasa vedla z výstaviště kolem bazénu přes most Míru po nábřeží PFB, kolem velkého Tesca až k nádraží. Dále bruslaři pokračovali ulicemi Denisova, Gen. Štefánika, Durychova a 9. května k parkovišti u Penny marketu, kde proběhla plánovaná zastávka. Poté ulicí Bří Hovůrkových na třídu 17. listopadu přes ulici Komenského opět k Tescu a odtud přes nábřeží Dr. Edvarda Beneše zpět na výstaviště. Devítikilometrovou trasu zvládli účastníci i s přestávkou za necelé dvě hodiny.

Mezi organizátory, kteří zajišťovali plynulou dopravu na silnici, byl také osmnáctiletý Viktor Konupčík z Přerova. Freestyle bruslení se věnuje téměř čtyři roky, účastní se závodů a momentálně drží ve své kategorii 62. místo na světě. „Trénujeme kousek od lávky u tenisových kurtů. Zkoušíme různé cviky, jezdíme mezi kelímky či kužely, spíše se to podobá krasobruslení," zmínil. „Není nás mnoho, je to hodně o šikovnosti. Hodně lidí začne, ale nevydrží nebo už nejsou dál aktivní," uzavřel.