Neoficiálního mistrovství republiky ve vaření kotlíkových gulášů se zúčastnily týmy z různých koutů republiky, které si atmosféru výstaviště oblíbily. Například parta učitelů z Moravské Třebové, která si říká Tornádo Marta a spol. Dámy tedy vítaly příchozí stylově v saloonu.

„Tady jsem šerif, ale jinak dělám zástupce školy. Jezdíme si do Přerova odpočinout a zrelaxovat a počasí nám letos skvěle vyšlo," pochvaloval si jeden z účastníků klání Ladislav Klemeš. Jeho tým, který na minulých ročnících několikrát zabodoval, vsadil na hovězí klasiku.

Námořnický guláš zase připravil ostravský „La Strada tým."

„Hovězí marinujeme ve třtinovém rumu. Alkohol se vypaří a zůstane jen karamelová chuť. Do guláše přidáváme i guatemalskou čokoládu – v malém množství totiž působí jako zvýrazňovač chuti," řekl šéfkuchař Aleš Petřík.

Lidé, kteří u stánku specialitu ochutnali, si přišli i několikrát přidat. „Uvidíme, co na to řekne odborná porota," poznamenal.

Gulášového klání využili ke své předvolební kampani také mnozí politici. A tak mohli návštěvníci na výstavišti potkat třeba ministra dopravy Antonína Prachaře nebo bývalou zástupkyni ombudsmana Jitku Seitlovou, kteří na Přerovsku kandidují do Senátu.

S kuchařkou v ruce a zástěrou lákali příchozí také komunální politici z hnutí ANO, koalice Společně pro Přerov nebo KSČM. Strany ale věnují veškerý výtěžek z prodeje na charitu. Například po guláši, který uvařili komunisté, se prý jen zaprášilo.

Program Guláš festu byl dvoudenní – už v pátek vpodvečer se mohli návštěvníci podívat na reprízu úspěšného muzikálu In time v podání tanečníků skupiny Duck Beat. V sobotu se pak na podiu vystřídaly místní kapely.

Organizátoři z 1. FC Victorie Přerov, kteří pro návštěvníky uspořádali přímo v areálu výstaviště netradiční fotbalové zápasy, byli s účastí spokojení.

„Chtěli jsme lidem ukázat, že fotbal v Přerově žije a pozvat je, aby přišli příští sobotu 27. září podpořit naše hráče na stadion," řekl místopředseda 1. FC Victorie Přerov René Kostrzitza.

Podle něj se Dny přerovského fotbalu vydařily. „Obrovský dík za to patří Aleši Baranovi, který tuto akci zvládl připravit za dva měsíce," uzavřel.